Nereden baksan rezalet!

Nereden baksan rezalet!

Ak Partili Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Festivali, Hande Yener ve Demet Akalın konserleri ile son bulurken etkinlikte ortaya çıkan görüntüler ‘Pes artık!’ dedirtti.

Pandemi kurallarının hiçe sayılmasına mı, ‘dindar nesil yetiştirme’ iddiasındaki tutarsızlığınıza mı, şehit haberlerine rağmen eğlenceye devam edilmesine mi yoksa eşcinselliğin normalleştirilmesine mi yanalım?

Pandemi önlemlerinin hiçe sayıldığı konser AK Parti’nin  ‘dindar gençlik yetiştirme’ gayesindeki tutarsızlığını da gözler önüne serdi. İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nden şehit haberlerinin geldiği 11 Eylül tarihinde konser düzenlenmesi rezaletin bir diğer boyutunu oluştururken vatandaşlar Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a sert tepki gösterdi. Öte yandan bir rezalet haberi de Bursa’dan gelirken AK Parti’li Kestel Belediyesinin eşcinsel bir şarkıcıya konser verdirteceği öğrenildi.

Ümraniye Belediyesi tarafından, 8-12 Eylül tarihleri arasında farklı şarkıcıların katılımıyla bir dizi konser gerçekleştirildi. ‘Yaz Fest 2021’ ismi verilen etkinlikler, Derya Uluğ ve DJ Kaan Gökman konserleri ile başlarken programlar Hande Yener ve Demet Akalın konserleri ile son buldu. Ümraniye Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen konserler rezalet görüntülere sahne olurken programlarda pandemi önlemlerinin umursanmadığı görüldü. Konser alanında çekilen görüntüler izleyicilerin sosyal mesafe kuralına uymadığını ve birçok kişinin maske takmadığını gösterdi.

ŞEHİT HABERİNİN GELDİĞİ GÜN REZALETE İMZA ATILDI

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde arama tarama faaliyeti sonrası intikal halinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yapılan saldırıda askerlerimiz şehit olmuştu. Acı veren olay 11 Eylül tarihinde gerçekleşirken aynı gün Ümraniye’de konser düzenlenmesi ‘Yaz Fest 2021’ isimli etkinliğin bir diğer skandal boyutu oldu. Söz konusu tarihte Ekin Uzunlar ve DJ Kaan Gökman isimli şarkıcılar sahne alırken konuya ilişkin olarak Ümraniye Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bu yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören Yasfest 2021, tüm coşkusuyla sürüyor. Ekin Uzunlar, etkinliklerin dördüncü gününde şarkıları ve kemençesiyle Ümraniye’de adeta Karadeniz rüzgârı estirdi. Ümraniye Millet Bahçesi’ndeki etkinlik alanında toplanan binlerce müziksever, Uzunlar’ın birbirinden güzel şarkılarına eşlik ederek, unutulmaz bir akşam geçirdi. Ünlü radyo programcısı Afrikalı Ali’nin sunduğu programda DJ Kaan Gökman da bir performans sergiledi. Başkan İsmet Yıldırım ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da konseri izleyenler arasındaydı. Uzunlar’a plaket veren Başkan Yıldırım kısa bir konuşma yaparak, izleyicilere güzel bir akşam geçirmeleri temennisinde bulundu” ifadeleri kullanıldı.

DİNDAR NESİL BÖYLE Mİ YETİŞECEK?

AK Parti’nin yönettiği Ümraniye Belediyesince düzenlenen organizasyonun tepki çeken bir başka yönü daha oldu. Bu bağlamda ahlâka mugayir görüntülerin ortaya çıktığı konserler, “AK Parti bu şekilde mi dindar gençlik yetiştirecek?” sorusunu akıllara getirdi. Öte yandan söz konusu konserlere ilişkin olarak sosyal medyada da yorumlarda bulunulurken vatandaşlar skandal görüntülere tepki gösterdi.

‘Yaz Fest 2021’ isimli konserlere dair sosyal medyada yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde:

* İsmet bey, bir belediye başkanı olarak bu tür organizasyonlarda üstlendiğiniz vebalin farkında olmadan yapmışsınızdır inşallah.

* Ümraniyemize bu görüntüler yakışmadı.

* İsmet abi, hepsini baştan sona izlediniz mi? Bu çalışmanız ile yıllarca okuduğunuz Siyer-i Nebi’den kültür aktarımı noktasında gençlere neler vermiş oldunuz? Saatlerce Kur’an, hadis alıntısı yaparak konuşabilirsiniz, bu çalışmada bunlardan ne kadar faydalandınız?

* Tebrikler, dindar nesil yetiştirme çabanız takdire şayan!

* Kovid zaten sadece ibadethanelerde var ve sadece oradan bulaşıyor siz de rahat rahat eğlenin bakalım.

* Seçilmiş bir yönetim kendi kitlesinin inancına ve kültürüne ancak bu denli ihanet edebilir. Ümraniye nüfusu adedince yazıklar olsun diyorum.

* Kaç defa yazıp yazıp sildim bilemedim! Ne diyeyim Allah yar ve yardımcınız olsun…

* Siz keyif aldıysanız çok sevindik. Gece 12’ ye kadar vur patlasın çal oynasın şeklinde Hekimbaşı Mezarlığı’nın tam karşısında, şehitlerimiz varken eğlenmeniz takdire şayandı. Ertesi gün okula gidecek çocukları, yaşlı ve hastaları söylemeye gerek yok zaten, önemli olan eğlenmenizdi.

BİR SKANDAL HABERİ DE BURSA’DAN

AK Partili Ümraniye Belediyesinin imza attığı rezaletin yanı sıra ‘Yok artık!’ dedirten bir bilgi de Bursa’dan geldi. Bursa’nın Kestel Belediyesi, ‘Balkan Panayırı’ adı altında 16-19 Eylül 2021 tarihleri arasında bir festival gerçekleştirme kararı aldı. AK Partili Kestel Belediyesi Azis adı ile tanınan bir şarkıcıyı sahneye çıkarma kararı aldı. Söz konusu etkinlikte sahne alacak ismin eşcinsel olması tepki çekti.

(Bekir Şirin/Milli Gazete)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *