Mukaddes Özkan

 • Deprem
  Deprem0

  En olması gerekenin maddi manevi destek olduğunu oraya acilen ulaşan yardım ekiplerinin çağrılarından anlıyorduk. Bu konularda bizim insanımız inanılmazdır. Yardım konusunda, lokmasını bölüşmekten asla sakınmaz. Ben bu özelliğimizin İslam inancımızın, yani dinimizin bize olan uyarıları sonucu olarak toplumumuzda yerleştiği kanısındayım.

Mustafa Bozacı

 • Seyahatimizden Sadra Düşenler
  Seyahatimizden Sadra Düşenler0

  Bu seyahatimiz meyanında İstanbul, Zonguldak menzillerinden çıkışla ilk buluşma Ankara’da gerçekleştirildi. Sonrasında bir refikimizi yolda Niğde’den alarak Mersin Silifke’ye ulaştık. Seyahatimizin ikinci gününde ise Adana’daki kardeşlerimizle buluşmak üzere hareket ettik.

Elif İsmailoğlu

Yakup Döğer

 • Yaşamla Ölüm Arasında Gazze -Tüm Vahşileri İmha Edin!-
  Yaşamla Ölüm Arasında Gazze -Tüm Vahşileri İmha Edin!-0

  Eğer Müslüman alemi aklını başına toplamazsa, Gazze’de yaşanan insanlık dramı ilk olmadığı gibi son da olmayacaktır. Hafızamızın zayıflığından dolayı, günümüzde yaşanan vahşeti ve soykırımı, sanki ilk defa başımıza geliyormuş gibi algılıyoruz… “Krizdeki Gazze” kitabında Noam Chomsky’e ait “Tüm Vahşileri İmha Edin” bölümünü kritik ediyoruz.

Murat Kirişci

Okuyucudan Gelenler

Mehmet Akif Coşkun

 • Kendi Kendimizi Kendirmek
  Kendi Kendimizi Kendirmek0

  Zihnimiz bir kelime yumağı. Kelime yumağı, bitimsiz ve sınırsız bir alana konuşlandığının farkında. İstediği gibi düzensiz ve karışık bir şekilde zihnin her tarafına kontrolsüz büyümenin hazzını çıkarıyor gibi sanki…

Atasoy Müftüoğlu

İbrahim Eryiğit

 • Matematik ve Şiirin Birbirine Katkıları
  Matematik ve Şiirin Birbirine Katkıları0

  Matematikçilerin şiirle, şairlerin de matematikle özel bir bağ kurmaları gerektiğini düşünüyorum. Özellikle matematikçilerin, matematiksel kavramları duygusal ve estetik bir bağlamda ifade ederek, matematiksel düşünceyi daha geniş bir kitleye ulaştırabilecek kapasitede olduklarını biliyorum.

Cevat Akkanat

Ahmet Ferhat Öksüz

Şükrü Hüseyinoğlu

İlyas Yorulmaz

 • Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?
  Rabb’ca Allah Kelamı mıdır?

  Rabbimiz Allah kendisi hakkında ne kadar bilgi veriyorsa, o bilgiler ile yetinmek Allah’a inanan bir insan için yeterlidir… Yazımızın konusu olan “Rabbca Allah’ın lisanı mıdır?” sorusuna vereceğimiz tek cevap vardır.

Hüseyin Alan

Bünyamin Zeran

 • Ben Filistinim
  Ben Filistinim0

  Dünya, işgalci İsrail’in yaptıklarına kör ve sağır olsa da Allah her daim görüp, gözetendir ve Allah, kafirleri mü’minlerin elleriyle cezalandırmak istemektedir. İşte biz her daim boyunlarımıza astığımız evin anahtarlarını yurtlarımıza dönebilmek için saklıyoruz…

Mehmed Durmuş

Gülbahar Ay Satan

Mustafa Atav

Hikmet Ertürk

 • Nasıl Bir Eş…
  Nasıl Bir Eş…4

  Elbette kalplerin birleşebilmesi için aralarında inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Çünkü evlilik Müslüman kadın ve erkek için en içten en köklü en güçlü bağdır. Fakat bu birliktelikte kesinlikle bir inanç ve istikamet birliği bulunmalıdır. Yoksa böylesi dikkat edilmeyen evliliklerin nasıl sonuçlandığını hep birlikte görmekteyiz.