Sudeysi’den bıçaklı militana tepki

Sudeysi’den bıçaklı militana tepki

Mescid-i Haram’da, elinde bıçak taşıyan ve DAEŞ lehine sloganlar atan bir kişinin güvenlik güçlerince gözaltına alınmasının ardından Kabe imamı Sudeysi bir açıklama yayınladı.

Dün, Mescid-i Haram’da elinde bıçak taşıyan ve “terör örgütlerini destekleyici” sloganlar atan bir kişinin gözaltına alındığı olaya ilişkin, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı ve Kabe imamı Abdurrahman es-Sudeysi‘nin, Haremeyn İşleri Başkanlığı’nın Twitter hesabında açıklaması yayımlandı. Sudeysi, Mescid-i Haram’da ırkçı aşırılık yanlısı sloganların atılmasının mekanın kutsiyetine hürmetsizlik olduğunu belirterek söz konusu olayı kınadığını ifade etti.

Mescid-i Haram’ın Allah’a ibadet ve tazim mekanı olduğunu kaydeden Sudeysi, “Allah bu mekanı mukaddes kıldı ve burayı ibadet, namaz, tavaf ve hac mekanı yaptı.” ifadelerini kullandı.

Olaya ilişkin bir video ortaya çıkmıştı

Suudi Arabistan, dün, Mescid-i Haram’da elinde bıçak taşıyan ve “terör örgütlerini destekleyici” sloganlar atan bir kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

Suudi Arabistan medyasında yer alan ve olay anında çekildiği belirtilen videoda da, Suudi Arabistan geleneksel kıyafetleri giymiş birisinin elinde bir bıçak tutarak terör örgütü DAEŞ’i destekleyen sloganlar attığı görülmüştü.

Suudi Arabistan, Haziran 2017’de, Mescid-i Haram ve umrecilerin güvenliğini hedef alabilecek eylemleri engellemeye yönelik Cidde’de ve Mekke’de bazı hücre evlerine baskın düzenlendiğini ve biri kadın 5 teröristin gözaltına alındığını duyurmuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *