Mesut Yılmaz’ın cenazesine üst düzey katılım

Mesut Yılmaz’ın cenazesine üst düzey katılım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül, Kemal Kılıçdaroğlu’nın yanında eski bakanlardan ve Ak Partiden geniş katılımla Yılmaz’ın cenaze namazı kılındı. Erdoğan yaptığı konuşmada, Mesut Yılmaz için ‘Mekanı cennet olsun’ dileğinde bulundu.

Tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında vefat eden eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, bugün kılınan cenaze namazının ardından Kanlıca’da defnedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yılmaz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Tören öncesinde Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz, oğlu Hasan Yılmaz, kardeş Turgut Yılmaz taziyeleri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, TBMM eski Başkanları Köksal Toptan ve Hikmet Çetin, TBMM Başkanvekili Celal Adan, Ak Parti’den Hayati Yazıcı, Mehmet Muş, Binali Yıldırım, Bayram Şenocak, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, CHP’den Faik Öztrak, Mansur Yavaş, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, 1. Ordu Komutanı Musa Avsever, eski bakanlardan Yaşar Okuyan, milletvekilleri, siyasetçiler, belediye başkanları, iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı.

‘Milletime başsağlığı diliyorum’

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de selamlaşıp bir süre konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, “Rabbim taksiratını hasenata tebdil etsin.” dedi. “Her nefis ölümü tadacaktır.” ayetini hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Nasıl ki şu anda musallada Mesut Bey’i ebediyete gönderiyorsak, bizler için de aynı akıbet şüphesiz ki gerçekleşecektir. Rabbim bizleri bu musallaya hazırlıklı olarak gelmeyi nasip etsin. Çok farklı bir dönemden geçiyoruz. İşte İzmir açıklarında meydana gelen olay, hepimizce malum. Bine yakın yaralımız var, 50’ye yakın ölenimiz, vefatımız var. Nerede ne zaman ne nasıl olacak belli değil. Bütün mesele hazırlıklı olmak. Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya, her an ölecekmiş gibi ahirete hazırlıklı olmamız lazım. Rabbim yar yardımcımız olsun inşallah. Mesut Bey’in de mekanı cennet olsun. Bütün ailesine şahsım, ailem, milletim adına başsağlığı diliyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız şüphesiz ki millet olarak hepimizin en büyük zenginliği olacaktır. Bu vesileyle sizlerin şahsında milletime başsağlığı diliyorum.”

Eski Başbakan Tansu Çiller ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de camiye gelerek Yılmaz’ın eşi ve oğluna başsağlığı diledi.

Yılmaz’ın naaşı, defnedilmek üzere Kanlıca’daki aile kabristanlığına götürüldü.

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, son yolculuğuna uğurlanıyor

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *