ABD İsrail’e en büyük bombalarından vermek istiyor

ABD İsrail’e en büyük bombalarından vermek istiyor

ABD’deki bazı meclis üyelerinin İsrail’e ABD’nin sahip olduğu en büyük bombalardan verilmesi için yasa teklifi sunmak için çalışma yaptıkları bildirildi.

Siyonist işgal rejimini her bakımdan destekleyen, Arap dünyasındaki yönetimlere işgal rejimiyle ilişkileri geliştirmeleri için baskı yapan ABD bir yandan da işgal rejimini en modern silahlarla silahlandırmak için bütün imkanlarını değerlendiriyor.

Bu sırada ABD’deki bazı meclis üyelerinin İsrail’e ABD’nin sahip olduğu en büyük bombalardan verilmesi için yasa teklifi sunma konusu üzerinde çalışma yaptıkları haber verildi.

Siyonistlere ait ve İbranice yayın yapan Kanal 7’nin bugün (27 Ekim Salı) yayınladığı haberde, söz konusu yasa teklifinin önümüzdeki cuma günü Amerikan Meclisi’ne sunulması bekleniyor.

Yasa teklifi İsrail işgal rejimine bunker buster bombalarının verilmesi konusu üzerinde odaklanıyor. Bu bombaların ise Amerikan cephanesinde yer alan ve nükleer olmayan en büyük bombalar olduğu belirtildi. Bu yasa teklifinin verilmesinin İsrail ordusunun yönlendirmeleriyle irtibatlı olduğu ifade ediliyor.

(Filistin Enformasyon Merkezi)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *