Londra’da bıçaklı saldırı

Londra’da bıçaklı saldırı

Londra’nın güneyindeki Streatham bölgesinde dün yerel saatle 14.00 (TSİ 17.00) civarında, bir kişi bıçaklı saldırı gerçekleştirdikten sonra polis tarafından vuruldu.

Polisin açıklamasında, saldırganın öldüğü belirtilirken, “2 yaralının olduğunu düşünüyoruz. Durumlarına ilişkin güncelleme bekliyoruz.” ifadesine yer verildi.

Polisin vurarak öldürdüğü saldırganın üzerindeki bombaya benzeyen düzeneğin ise sahte olduğu tespit edildi.

Başbakan Boris Johnson, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Polisin terör bağlantılı ilan ettiği Streatham’daki olaya müdahale eden tüm acil servis ekiplerine teşekkür ederim. Düşüncelerim, yaralılar ve etkilenenlerle.” ifadelerini kullandı.

Londra’nın merkezindeki London Bridge’de (Londra Köprüsü) 29 Kasım 2019’da düzenlenen bıçaklı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetmiş, polis, saldırganı yine vurarak öldürmüştü.

KISA BİR SÜRE ÖNCE SERBEST BIRAKILDI

İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC, dünkü saldırganın kısa bir süre önce hapisten çıktığını ve olay sırasında polis takibi altında olduğunu bildirdi.

Haberde, saldırganın terör bağlantılı bir suç nedeniyle 3 yıl hapis cezası aldığı ancak infaz kanunları çerçevesinde erken tahliye edildiği belirtildi.

Sky News kanalı, fotoğrafını yayınladığı saldırganın isminin Sudesh Amman olduğunu iddia etti.

Daily Mirror gazetesi de hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberinde saldırganın 19 yaşında olduğunu, terör dökümanları bulundurmak ve yaymak suçundan hapis cezası aldığını duyurdu.

ERKEN TAHLİYELER KONUSUNDA YENİ ÖNLEM ALINACAK

Başbakan Boris Johnson, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, kasım ayındaki benzer bir saldırının ardından daha uzun hapis cezaları ve polise daha fazla kaynak ayrılmasını içeren bir önlem paketini ilan ettiklerini hatırlatarak pazartesi günü bu konuda daha fazla düzenlemenin duyurulacağını bildirdi.

KASIM AYINDAKİ SALDIRI DA TERÖR HÜKÜMLÜSÜ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİ

Londra’nın merkezindeki London Bridge’de (Londra Köprüsü) 29 Kasım 2019’da düzenlenen bıçaklı saldırıda iki kişi hayatını kaybetmiş, polis saldırganı yine vurarak öldürmüştü.

Saldırganın terör saldırısı planlama suçundan 16 yıl hapse mahkum edildiği ancak infaz kanunları uyarınca erken salındığı belirlenmişti. Hükümet, önlem olarak erken tahliyelerin önüne geçileceğini açıklamıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *