Aydın Doğan, çalışanlarından ‘Helallik’ almış

Aydın Doğan, çalışanlarından ‘Helallik’ almış

Doğan Medya Grubu’nun Demirören Medya Grubu’na satılması medyada bin yılın satış olayı olarak tarihe geçti. Satış sonrasında Aydın Doğan’ın çalışanlardan helallik aldığı öğrenildi.

Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Medya Grubu, Erdoğan Demirören’in sahipliğindeki Demirören Medya Grubu’na satıldı. KAP’a açıklama veren Doğan Holding, iki medya şirketi arasında satış ve devir konusunda görüşmelere başlandığını belirtti.

Bu önemli gelişmeyle birlikte Doğan Grubu çatısı altında bulunan Yaysat, Posta, Fanatik, DHA, Doğan TV, Kanal D, CNN Türk, Hürriyet ve D Smart artık Demirören Medya Grubu’na bağlanacak. Alınan bilgilere göre, devir teslim töreninin pazartesi günü yapılacak.

AYDIN DOĞAN HELALLİK ALMIŞ

Yeni Şafak gazetesinin Doğan Medya Grubu kulislerine dayanarak aktardığına göre, Aydın Doğan’ın tüm çalışanlardan helallik aldığı söyleniyor. Buna ilişkin bir cümle de Radyo D’de program yapan bir sunucunun programında kaydedildi. Sabah programı yapan sunucu, uzun zamandır Doğan Medya Grubu’nda olduğunu söyleyerek, Aydın Doğan’ın tüm çalışanlardan helallik aldığını dile getiren bir konuşma yaptı.

Doğan Medya Grubu’nun ile Demirören Medya Grubu ile satış için imza attıktan sonra Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın, hem Doğan TV hem de Hürriyet binasında çalışanlarla helalleşecekleri öğrenildi.

Bu vedanın ardından da Demirören Medya Grubu yönetiminin Hürriyet ve Doğan TV binalarına gelerek ‘resmen’ görevi devralmaları bekleniyor.

DOĞAN MEDYA GRUBU’NUN KAP AÇIKLAMASI

Doğan Holding, KAP’a gönderdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı: Şirketimiz’in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. (“Yaysat”), Doğan Gazetecilik A.Ş. ( Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. (” Kanal D” TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. (” CNN Türk” TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. (“D Smart”)’nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Bir milyar yüz milyon Amerikan Doları) “işletme değeri”nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekiz yüz doksan milyon Amerikan Doları) “hisse değeri” üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *