Ankara’daki patlamada büyük ihmal…

Ankara’daki patlamada büyük ihmal…

Bakan Süleyman Soylu, Vergi dairesi önünde patlatılan bomba ile ilgili özel güvenlik yetkilisinin ihmali olduğun söyledi. Soylu, aynı adamın önceki gün aynı yere bir paket bırakıp iki saat beklediğini anlattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayrampaşa’daki Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Özel Güvenlik Görevlileri Eğitim Programı”na katıldı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, konuşmasında Ankara Vergi Dairesi’ndeki patlamaya değinen Bakan Soylu şöyle konuştu:

“Ankara Vergi Dairesi’nde bir patlama oldu. Bize ilk önce kazan patlaması denildi. Hakikaten de itfaiyeler gitti etrafta herhangi bir şey göremediler. Sonrasında yapılan çalışmalarda hafif bir barut kokusu alındı. Acaba bu bir bombalı eylem olabilir mi diye arkadaşlarımız tetkik ettiler. Burada olmamın esas sebebi bu aslında. Arkadaşlarımız ilgili vergi dairesinin kamerasına baktılar. Kamerada bir şahıs gördüler. Bir çantayı oradaki bir direğin dibine bırakıyor. Görüntülerde çantanın patlama anını izlediler. Baktılar ki bu bir kazan dairesi patlaması değil. Bu bir bombalı eylem. Sonra Osmaniye’de adamı yakaladılar.

Buradaki esas kritik nokta şu; bir o çanta oraya bırakılıyor, bir özel güvenlik görevlisi arkadaşımız kamerayı izliyor değil mi? Bunu atlamış. Sadece o dakika mı atlamış, hayır. Aynı adam 1 gün önce yine aynı saatten aynı yere aynı çantayı bırakıyor. İki saat patlamasını bekliyor. Çanta patlamıyor, çantayı tekrar alıyor ve oradan götürüyor.

Şimdi bizim özel güvenlik görevlisi arkadaşımız ne yapması lazım? Bunu kameradan takip etmesi lazım. Yaptığınız iş o kadar önemli ve mühim ki…”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *