Bitcoin tartışması devam ederken, Bitcoin ile tavuk satışı başladı

Bitcoin tartışması devam ederken, Bitcoin ile tavuk satışı başladı

Yatırım çevreleri Bitcoin’in yasal statüsünü tartışmaya devam ederken, fast food firması KFC sınırlı da olsa Bitcoin ile ürün satışına başladı.

Bitcoin, kripto para piyasasının en çok yatırım alan para birimi olmasına ve hızlı yükselişine rağmen finans çevreleri ve yatırımcılar tarafından yasal statüsü ve meşruluğu tartışılıyor.

NTV haberin bildirdiğine göre, bu tartışmalar sürerken fast food firması KFC’nin Kanada resmi Twitter hesabından Bitcoin ile satışlara başlandığını belirten açıklama yapıldı.

“Bitcoin Kovası” isimli ürününü tanıtan KFC, şu tweet’i attı:

“Bitcoin’in ne olduğunu ya da nasıl çalıştığını bilmiyoruz ama sizinle parmaklarınızı yalayacak kadar iyi bir tavuğun arasına girmek istemedik”

Takipçilerden gelen yorumlara da cevap veren KFC, birikimlerin yükselişteki Bitcoin’e yatırım olarak kullanılmasını da önerdi.

Bitcoin’in kurucusu olduğu iddia edilen ‘Satoshi’ye de seslenen KFC, kimliğini açıklaması halinde kendisine bir kova tavuk vereceklerini açıkladı.

Limitli bir süre için geçerli teklifte “KFC Kova” 0.0010305 bitcoin’e, yani yaklaşık 14 dolara (Yaklaşık 52 lira) satılıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *