Batılı 6 devlet siyonist rejime desteklerini yinelediler

Batılı 6 devlet siyonist rejime desteklerini yinelediler

ABD’nin liderliğinde Kanada, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere devlet başkanları sanal ortamda bir araya geldi, siyonist rejime destek verdiklerini vurguladılar. İsrail vahşetine değinmeyen liderler, Gazze’ye götürülen yardımlardan memnun olduklarını vurguladılar! Dün 24 saat içerisinde Gazze’de en az 400 Filistinli siyonist rejim tarafından katledildi.

Batılı devlet başkanlarının bir araya geldiği toplantıya ilişkin açıklama ABD tarafından yapıldı. Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Joe Biden, Justin Trudeau, Emmanuel Macron, Olaf Scholz, Giorgia Meloni ve Rishi Sunak ile siyonist rejimin barbar saldırılarının sürdüğü Filistin’e ilişkin sanal ortamda bir toplantı gerçekleştirdi.

Siyonizmin safında yer alan liderler, 16 gündür süren vahşete değinmeden, İsrail’in “terörizme karşı kendini savunma hakkını desteklediklerini” yineledi ama sivillerin korunması için uluslararası insancıl hukuka uymasını istediler!

Amerikalı 2 esirin serbest bırakılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren batılı liderler, tüm esirlerin serbest bırakılmasını istediklerini belirttiler.

Bölgeden, özellikle de Gazze’den ayrılmak isteyen batılıları desteklemek için yakın koordinasyon içinde olma kararlarını ifade etti.

Saldırıyı durdurmak yerine Gazze’ye yardım göndermek

Toplantıda, Gazze’deki ihtiyaç sahibi Filistinlilere insani yardım konvoylarının ulaşmasından duyulan “memnuniyet” dile getirildi ve “bölgedeki ortaklarla yemek, su, tıbbi yardım gibi ihtiyaçların karşılanması için işbirliği içinde çalışmaya devam edileceği” belirtildi.

Batılı liderler, “çatışmanın yayılmasını önlemek ve Orta Doğu’da istikrarı korumak için yakın diplomatik koordinasyonun devamını desteklediklerini ve politik çözüm ve uzun süreli barış için çalışacaklarını” söylediler.

​​​​​​​Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Katar’ın çabalarına yanıt olarak iki Amerikalı esiri (anne ve kızı) insani gerekçelerle serbest bıraktıklarını duyurmuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *