Afrika’da 1800’den fazla iş adamı ve hükümet lideri bir araya gelecek

Afrika’da 1800’den fazla iş adamı ve hükümet lideri bir araya gelecek

2012’de kurulan Afrika CEO Forumu, bu yıl Fildişi Sahili’nin başkentinde toplanacak, bu yıl ki forumun konusu “Gelecek nesil Afrika şampiyonları nasıl ortaya çıkarılır” olacak.

1800’den fazla iş insanı ve hükümet lideri, Fildişi Sahili’nin başkenti Abidjan’da yapılacak forumda, kıtanın karşılaştığı zorlukları ve fırsatları ele alacak.

Kriz dönemlerinde ekonomik egemenliği yeniden kazanma, küresel yarışa katılma ve Afrikalı şirketlerin güçlenmesi konularının ele alınacağı forumda, Afrika’da milyar dolarlık hacme ulaşmış 300 şirketin 3 bin hedefine ulaşmasının yolları tartışılacak.

Hemen hemen tüm sektörlerden CEO ve temsilcilerin katılacağı forumda, krizlerin nasıl fırsata dönüştürülebileceği ile enerji, tarım ve madencilik gibi bazı alanlar geniş şekilde masaya yatırılacak.

Bu yılki teması “Krizlerde Gezinmek-300’den 3000’e: Gelecek nesil Afrika şampiyonları nasıl ortaya çıkarılır” olan foruma, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ve Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara gibi devlet liderleri katılacak.

2012’de kurulan Afrika CEO Forumu, her yıl kıtanın önde gelen iş temsilcilerini buluşturuyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *