Siyonist Ben Gvir’den ‘suikast politikası’ çağrısı!

Siyonist Ben Gvir’den ‘suikast politikası’ çağrısı!

Hükümet kurma aşamasındaki işgalci İsrail’de Batı Kudüs’te yaşanan patlamaların ardından, aşırı sağcı ve Filistinlilere karşı düşmanlığı ile öne çıkan isimlerden Ben Gvir, İsrail’in sukist politikası uygulamasını ve Filistinlilere yönelik baskıyı artırmasını istedi.

Siyonist işgalci İsrail’deki Yahudi Gücü partisi lideri Itamar Ben-Gvir, Batı Kudüs’te yaşanan bombalı saldırılar nedeniyle suikast politikasına geri dönülmesi ve Filistinli tutuklulara yönelik baskının artırılması çağrısında bulundu.

Binyamin Netanyahu liderliğinde kurulması beklenen yeni İsrail hükümetinde İç Güvenlik Bakanlığı görevini almaya aday olan Ben-Gvir, saldırıların gerçekleştiği olay yerinde gazetecilere açıklamada bulundu.

Ben-Gvir, “Terörün son derece ağır bir bedel ödemesi gerekiyor. Bu da, suikastlara geri dönülmesi, Filistinli tutuklulara yönelik baskının artırılması ve Filistin yönetimine yönelik ödemelerin durdurulması anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

Filistinlilere yönelik ırkçı ve ayrımcı söylemleriyle tanınan İsrailli politikacı, söz konusu güvenlikçi adımların hayata geçirilmesi için yeni hükümetin en yakın zamanda kurulması gerektiğini vurguladı.

Öte yandan İsrail İç Güvenlik Bakanı Omer Bar-Lev, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, iki saldırının organize bir yapının ürünü olduğunu belirtti.

İsrail güvenlik birimlerinin, saldırganların yerini belirlemek için çaba sarf ettiğini aktaran Bar-Lev, ölü ya da diri onları yakalayacaklarını ifade etti.

İsrail polisi bu sabah, Batı Kudüs’ün Givat Shaul ve Ramot kavşaklarında ayrı noktalardaki iki otobüs durağında yarım saat arayla bombalı saldırılar düzenlendiğini ve 1 İsraillinin hayatını kaybettiğini, 4’ü ağır toplam 14 kişinin yaralandığını kaydetmişti.

Saldırıların sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.​​​​​​​

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *