Diyanet Vakfı, Mali’de 3 bin büyükbaş kesecek

Diyanet Vakfı, Mali’de 3 bin büyükbaş kesecek

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” kampanyası ile Mali’de 3 bin büyükbaş kurban kesileceği bildirildi. “Yeryüzünde iyiliğin egemen olması” mottosu ile hareket eden Diyanet Vakfı, Türkiye adına, Afrika’nın önemli ülkelerinden Mali’de 8 bölgede kurban dağıtacak. Diyanet İşleri ve Diyanet Vakfı, bu yıl 80 ülkede kurban eti dağıtacak.

“Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” temasıyla düzenlen “2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu”nda tüm hazırlıklarını tamamlayan Vakfı, Afrika’nın önemli ülkelerinden Mali’de, Sikasso, Segou, Kati, Bamako, Senou, Markala, Kita ve Niena olmak üzere 8 bölgede faaliyet gerçekleştirecek.

Organizasyon kapsamında Mali’de bu yıl yaklaşık 21 bin hisse karşılığı 3 bin büyükbaş kurbanlık kesimi yapılacak.

Kurban Bayramı öncesi Mali’deki organizasyon hakkında AA muhabirine bilgi veren TDV Yurt Dışı Hayri Hizmetler Uzmanı ve Mali Ülke Sorumlusu Furkan Faruk Taze, tüm hazırlıkların tamamlanarak bayramı beklediklerini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte bu yıl yaklaşık 80 ülkede vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu yapacaklarını belirten Taze, Mali’deki faaliyetleri sadece kendilerinin gerçekleştireceklerini söyledi. Taze, şunları kaydetti:

“Mali’de, TDV olarak görevli ve gönüllülerden oluşan 15 kişilik ekiple 8 bölgede vatandaşlarımızın kurban ibadetlerinin yerine getirilmesine vekalet edeceğiz. Planladığımız yaklaşık 3 bin büyükbaş hayvanın karşılığı 21 bin hissenin kesimi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Şimdiden bütün halkımıza hayırlı bayramlar diliyoruz.”

Erdoğan, kurbanını vakfa bağışladı

Cumhurbaşkanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Burhan İşliyen ve Huriye Martı’yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul ederek kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı’na verdi. Erdoğan, bağış makbuzunu da imzaladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Twitter hesabından, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı’mıza kurban bağışında bulundu.” duyurusu yaptı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *