Alman Bakan: İslam, Almanya’da kültürel yaşamın parçası

Alman Bakan: İslam, Almanya’da kültürel yaşamın parçası

Almanya’nın bir göç ülkesi olduğunu vurgulayan Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, “İslam, elbette Almanya’ya aittir. Almanya’da uzun yıllardır kültürel yaşamın bir parçası olmuştur.” ifadesini kullandı.

Almanya iş gücü göçüne açık!

İçişleri Bakanı Faeser, Süddeutsche Zeitung’a yaptığı açıklamada, Almanya’nın bir göç ülkesi olduğuna işaret etti.

İş gücü göçünün kolaylaştırılması gerektiğini belirten Faeser, şunları söyledi: “Biz bir göç ülkesiyiz ve sonuçta iyi bir uyum ülkesi olmak istiyoruz. Alman vatandaşlığını kabul eden insanları ağırlamak istiyoruz. Öte yandan ülkede kalamayanların geri dönüşlerini ve gönüllü ayrılmalarını da hızlandırmak istiyoruz. Artık insanların denizlerde boğulmalarına seyirci kalamayız. Yasal göç yolları oluşturacağız. Benim için insanlık ve gerçekçilik birbirine aittir.”

Bakan Faeser, “İslam, elbette Almanya’ya aittir. Almanya’da uzun yıllardır kültürel yaşamın bir parçası olmuştur.” dedi.

Alman iş gücü piyasasının göçe ihtiyacı var

Göç için kota oluşturulması tartışmalarına da değinen Faeser, Almanya’nın iş gücü piyasası için de büyük ölçekte göçe ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Faeser, aşırı sağcılığa karşı bir eylem planı hazırladıklarını ve aşırılık yanlılarının kamu hizmetinden daha hızlı çıkarılacağını aktararak, “Örneğin radikalleri kamu hizmetinden daha hızlı çıkaracağız. Bu tür davalarda disiplin soruşturmalarının uzun sürmesi dayanılmaz. Bunu hızlandırmak istiyorum. Bu aynı zamanda memurlarının dinlenmesine izin veren aşırı görüşlü insanlar için de geçerlidir. Örneğin açıktan devlete karşı savaş çağrısı yapan bir faşistin hala öğretmen olması mümkün değildir. Devlet buna tahammül edemez.” dedi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *