Erdoğan’dan Ankara için “demokrasinin merkezi” vurgusu

Erdoğan’dan Ankara için “demokrasinin merkezi” vurgusu

Ankara’nın başkent oluşunun yıldönümünü kutlayan Cumhurbaşkanı, “Binlerce yıllık devlet mirasımızın temsilcisi” olarak tanımladığı bu kentin, “Cumhuriyetin kuruluşu, ilerlemesi ve demokrasinin gelişme sürecinin merkezi olduğunu” bildirdi.

Ankara’nın başkent seçilmesinin 98. yıldönümünü bir mesajla kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Kemal ve arkadaşlarını şükranla andı.

Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı:

“İstiklal Savaşımızda tarihi bir karargâh görevi üstlenen, stratejik kararların alınmasına ve Cumhuriyet’e uzanan yolda temel kurumların kuruluşuna ev sahipliği yapan Ankara’nın başkent olmasının yıl dönümünü kutluyorum.

Azim ve kararlılıkla, vatanımızın işgal girişimine karşı sürdürülen mücadelede tarihi bir önem üstlenen Ankara, Cumhuriyetimizin kuruluşu, ilerlemesi ve demokrasinin gelişme sürecinin de merkezidir.

Cumhuriyetimizin gurur verici seviyelere ulaşmasında büyük payı bulunan başkent Ankara’nın, kültürel kimliği ve tarihsel zenginliklerinin korunması büyük önem arz etmektedir.

Binlerce yıllık devlet mirasımızın temsilcisi olan Ankara, bundan sonra da ülkemizin gelişmesinde, Cumhuriyetimizin kazanımlarının güçlenmesinde, demokrasimizin ilerlemesinde öncü rol oynamaya devam edecektir.

Bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyor, vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *