Cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı

Cami hoparlörlerinden sel ve heyelan uyarısı yapıldı

Trabzon’da 18 ilçenin cami hoparlörlerinden yapılan anonslarla halk sel ve heyelanlara karşı uyarıldı. Yapılan anonsta, özellikle dere yataklarına yakın ve tehlike arz eden yerlere dikkat edilmesi istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Karadeniz Bölgesi’nde yağışların bu gece ve yarın etkili olacağı açıklanmasının ardından Trabzon’da 18 ilçedeki camilerden anons yapıldı.

Ortahisar ilçesinde merkezi sistem aracılığıyla yapılan uyarı, tüm cami hoparlörlerinden yatsı namazı öncesi vatandaşlara duyuruldu.

Uyarıda, “Saygıdeğer halkımızın dikkatine meteorolojiden yapılan uyarıya göre, yarın sabahtan itibaren bölgemizde afet riski yüksek, aşırı yağış beklenmektedir. Bu sebeple can ve mal kaybı olmaması için bütün vatandaşlarımızın özellikle dere yataklarına yakın, tehlike arz eden yerlerde bulunmaması, heyelan tehlikesi olan yerlerde hiçbir şekilde kalınmaması, yağış bitene kadar güvenli yerlerde kalınması yönünde gereken tedbiri hep birlikte alalım, hiç kimsenin canı yanmasın. Bu konuda duyarlı olalım hiç kimse üzülmesin.” denildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *