Perinçek’ten ‘suikast’ iddiası

Perinçek’ten ‘suikast’ iddiası

Doğu Perinçek, Abdullah Çatlı’nın ölüm sebebinin trafik kazası olmadığını, suikast düzenlendiğini öne sürdü. Kendisine de suikast girişiminde bulunulduğunu savunan Perinçek, ”Bana suikast düzenleyen kişi şu an İyi Parti’de milletvekili.” dedi.

Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da daimi konuk olduğu Çıkış Yolu programında dikkat çeken bir açıklama yaptı. Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur ve Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel’in gündeme dair sorularını yanıtlayan Doğu Perinçek, Susurluk’ta Abdullah Çatlı’nın kaza sonucu ölmediğini, suikasta uğradığını belirtti. Perinçek şöyle dedi:

”SUSURLUK OLAYININ SUİKAST OLDUĞU KESİN”

“Otomobil olayının (Susurluk olayı) suikast olduğu kesin. Yok edilmesi gereken kişiler vardı. Mesela bir tanesi Abdullah Çatlı. Abdullah Çatlı, öldürülmeden bir kaç ay önce, ”Ben de Doğu Perinçek’e gidip ona sığınıcam.” diyor. Bunu daha önce açıkladım. Abdullah Çatlı, bunu en yakınlarına söylüyor. Biz de en yakınlarından öğrendik. Diyor ki ”Beni öldürecekler. Beni kurtaracak tek kişi insan var Doğu Perinçek. Çünkü o Perinçek Gladyo ile Kontrgerilla ile mücadele ediyor ve beni Kontrgerilla yok edecek. Beni kullandılar, orada o işi burada o işi yaptırdılar.” diyor fakat bize sıra gelmeden onu arabanın içinde imha ettiler.”

SUİKAST GİRİŞİMİ

Perinçek, kendisine de bir suikast girişimi olduğunu ve bu kişinin bir İyi Parti milletvekili olduğunu öne sürdü:

“Abdullah Çatlı, Çiller Özel Örgütü’nün ve Gladyo’nun çeşitli suikast ve eylemlerinin başında olan isim. Sonra İbrahim Şahin Muzaffer Tekin’le birlikte, İşçi Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığına geldi. Ve o var dava dosyalarında, bir kağıt aldı ondan sonra üzerine dedi ki size suikast yapan şahıs dedi ve yazıp bana verdi ve ben onu sakladım. Bana yapılmıştı bir suikast yapılmıştı İzmir’den bir grup Ankara’ya getirildi bir minibüsle. Ve bana suikast planlayan şahıs şu an İyi Parti’de milletvekili.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *