Gençlik ve Spor Bakanı, Anıtkabir’i ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı, Anıtkabir’i ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu beraberindeki heyetle Anıtkabir’i ziyaret etti, mozoleye çelenk koydu. Kasapoğlu, Anıtkabir defterine “Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi koruma idealimizde kararlıyız” yazdı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’de düzenlenen törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aslanlı Yol’dan yürüyerek mozolenin önüne geldi.

Mozoleye eğilip çiçek koyan Kasapoğlu, daha sonra saygı duruşunda bulunarak İstiklal marşını okudu. Anıtkabir özel defterini de imzalayan Kasapoğlu, deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk;

Millî Mücadele destanının ilk sayfasını yazdığınız günün yıldönümünde Türkiye Cumhuriyetinin bekasını temsil eden değerli gençlerimizle birlikte huzurunuzdayız.

102 yıl önce Cumhuriyetimizin kuruluşuna kapı açan istiklâl ruhunu onurla taşıyoruz. Bu ruh, Türkiye’nin insanlığa kattığı ve katacağı evrensel değerlerde bize yol gösteriyor. Cumhuriyetimizi demokrasi ve hukuk düzeniyle koruma idealimizi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız.

Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimiz, bu sorumluluğun farkında ve ülkemizi spor, bilim ve sanat alanlarında yükseltmek gayretiyle ter dökmektedir.

Sevinçle ifade etmek isterim ki; genç sporcularımız, her gün artan başarı ve rekorlarla al bayrağımızı dünyanın dört bir yanında gururla dalgalandırmaktadır.

Milli ve manevi değerlerine sımsıkı sarılmış gençlerimizle birlikte, vatanımızın ve aziz milletimizin hukukuna son nefesimize kadar sahip çıkacağız.

Geçmişten aldığımız zengin insanlık mirasını geleceğe taşırken gençlerle omuz omuza olacak ve tertemiz mazimizden aldığımız güçle ülkemizi istikbale güvenle taşıyacağız.

Gençlerimize armağanınız olan bu özel gün için size minnettarız.

Bu duygularla tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; zatıâlinizi ve millî mücadelenin bütün kahramanlarını rahmet ve hürmetle yâd ediyorum.

Ruhunuz şad olsun.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *