CHP’nin üye sayısı açıklandı: 1 milyon 252 bin kişi

CHP’nin üye sayısı açıklandı: 1 milyon 252 bin kişi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Yargıtay Başsavcılığının 12 Ocak’ta ve 26 Şubat’ta açıkladığı rakamları paylaştı.

TBMM 27. Dönem CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin üye sayısına ilişkin açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaştığı mesajında Salıcı şöyle dedi:

“Son günlerde, özellikle bir kısım medya organları tarafından, Partimizin üye sayısı üzerinden bir tartışma yürütülmek istenmektedir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklanan rakamlara göre, 12 Ocak 2021 itibarıyla 1 milyon 250 bin 635 olan üye sayımız, vefat ya da istifa gibi nedenlerle üye kütüğünden kaydı silinenler düşüldükten sonra 26 Şubat 2021 itibarıyla 1 milyon 252 bin 122 olarak gerçekleşmiştir. Üye sayımız üzerinden yürütülmeye çalışılan tartışmanın anlamsızlığı ve herhangi bir dayanağının olmadığı açıkça ortadadır. Siyasi partiler organik yapılardır. İstifa, vefat gibi üyelikten ayrılmayı gerektiren durumlar olabileceği gibi katılımlar da olur. Vermiş olduğumuz rakamlar hiçbir tartışmaya yer bırakmayacak açıklıktadır. CHP büyümeye devam edecektir”

Image

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *