Annesinden şiddet gören çocuk ve kardeşleri korumaya alındı

Annesinden şiddet gören çocuk ve kardeşleri korumaya alındı

Sosyal medyada bir anne tarafından kız çocuğuna uygulanan şiddetin yayınlanmasının ardından Aile Bakanlığı harekete geçti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bir çocuğa annesi tarafından şiddet uygulandığına dair görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

’21 Temmuz’da bakım tedbir kararı verilmiş’

Olayın Kocaeli’de Temmuz 2020’de yaşandığı ifade edilen açıklamada, “Görüntülerdeki çocuğumuz ve kardeşleri, 21 Temmuz 2020 tarihinde haklarında alınan bakım tedbiri kararı ile ivedi olarak Bakanlığımız tarafından koruma ve bakım altına alınmışlardır. Çocuklarımız halen kuruluş bakımında ve devlet korumasındadır. Çocukların annesi N.S. hakkında ise adli süreç devam etmektedir. Hukuki süreç, avukatlarımız kanalıyla da takip edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Her çocuğun biricik ve kıymetli olduğu ifade edilen açıklamada, çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimini olumsuz yönde etkileyecek her türlü şiddetin her zaman karşısında durmaya, çocukları himaye etmeye devam edileceği bildirildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *