Zengin: Polisin işçileri tartaklamasını anlamakta zorlanıyorum

Zengin: Polisin işçileri tartaklamasını anlamakta zorlanıyorum

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kendisiyle görüştükten sonra polis saldırısına uğrayan maden işçileriyle ilgili şöyle dedi: Açık söyleyeyim ben bunu anlamakta zorlanıyorum.

Soma ve Ermenek’ten Ankara’ya yürüyüş yapmaları engellenen maden işçilerinden bir grup, geçtiğimiz ay Meclis’te Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’le görüşmüş, bu görüşmelerinin ardından yapacakları basın açıklaması engellenmişti.

Özlem Zengin, Haber Global kanalında yayınlanan ’40’ programında Jülide Ateş’in konuyla ilgili sorusuna yanıt verdi. Ateş’in konuya ilişkin “Soma ve Ermenekli maden işçileri sürekli polis ve jandarma ablukasında. Sanki topluma bir tehdit içeren grupmuş gibi lanse edildiklerini görüyoruz. Oysa insanlar haklarını arıyorlar.” demesi ve bunun nedenini sorması üzerine Zengin şu ifadeleri kullandı:

“Buna çok üzüldüğümü söylemem lazım. Onları ben davet ediyorum. Güzel yemek ikram ediyoruz. Oturuyoruz, nasıl yardımcı olabileceğimizi anlatıyoruz. Sonra Kızılay’da çıkıyorlar bir basın açıklaması yapacaklar, bir bakıyorum tartaklanıyorlar. Açık söyleyeyim ben bunu anlamakta zorlanıyorum. En ufak bir ihtimal görseydim böyle bir şeyle karşılaşacaklarına dair elimden ne geliyorsa yapardım. Söyleyecekleri tek şey de şuydu bence: ‘Biz gittik Özlem Hanım’la konuştuk. Yardımcı olacağını, elinden geleni yapacağını söyledi.’ Jandarma da polis de elbette görevini yapacak. Ama bu görevini yaparken her an onların insanların onları gördüğünü, bütün toplumun nazarının orda olduğunu görerek yapmaları gerekiyor.”

(Gazete Duvar)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *