Vasip Şahin ve Mansur Yavaş Anıtkabir’de

Vasip Şahin ve Mansur Yavaş Anıtkabir’de

Ankara Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, devlet erkanı ve gazilerin yer aldığı heyet, Atatürk’ün mozolesine önünde saygı duruşunda bulundu, İstiklal marşını okudu.

Aslanlı Yol’dan yürüyerek mozoleye gelen Ankara Valisi ve beraberindeki heyet adına, vali Şahin’in mozoleye çelenk bırakmasının ardından mozole önünde saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Image

Misak-ı Milli Kulesi’nde Vali Şahin Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Image

Vali Şahin, Atatürk’e hitaben özel deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, İstiklal mücadelesindeki üstün başarılarınızdan dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından şahsınıza mareşallik rütbesiyle birlikte gazilik unvanı verilişinin 99. yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü anmak üzere huzurunuzdayız. Şehitlik ve gazilik kahraman milletimizin her ferdinin asırlar boyunca erişmeyi dilediği en yüce makamlardır. Aziz milletimiz, istiklali uğrunda şehit ve gazi olmayı, büyük bir onur ve gurur kaynağı olarak görmüştür.

Nitekim son zamanlarda ülkemizde yaşanan ihanet kalkışmasını necip milletimiz sahip olduğu bu şuurla birlik ve beraberlik içerisinde aşmayı başarmış, vatan, hürriyet, istiklal, namus ve bayrak söz konusu olduğunda gerekirse şehadet mertebesine ulaşmaktan çekinmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Atalarımızın kanlarıyla suladığı vatan toprakları, mukaddes bir emanettir. Bizler de bu bilinç içerisinde, vatanımız için ödenen bedelleri daima hatırlayarak, birlik ve bütünlük içerisinde milletimizi yüceltme azim ve kararlılığındayız. Bu anlamlı günde, gazilerimize minnet duygularımızla şükranlarımızı sunarken, tüm şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *