Kasapoğlu: ‘Gençlerimiz sadakatle cumhuriyetimize sahip çıkıyor’

Kasapoğlu: ‘Gençlerimiz sadakatle cumhuriyetimize sahip çıkıyor’

Karantina tedbirlerinin devam ettiği başkent Ankara’da bugün Anıtkabir’de tören düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, beraberindeki heyetle Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu törene maskesiz katıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantina önlemleri çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlaması sürmekte olan Ankara’da, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Anıtkabir’de tören düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında bir heyetin katıldığı törende Aslanlı yoldan yürüyüş yapıldı, mozoleye çelenk bırakıldı. Mozole önünde İstiklal marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu.

Bakan Kasapoğlu: Gençlerimiz; istiklal ruhuna ve Cumhuriyetimize ...

Bakan Kasapoğlu tören boyunca maske takmadı.

Misak-ı Milli kulesini de ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, özel deftere Atatürk’e hitaben şunları yazdı:

“Aziz Atatürk. Bir milletin umudu olarak Samsun’da başlattığınız İstiklal Mücadelemizin 101. yıldönümünü idrak ediyoruz. Bütün dünyayı etkileyen pandemi sebebiyle bayramımızı bu yıl evlerimizde fakat aynı ruh ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimiz istiklal ruhuna ve bu ruhtan doğan cumhuriyetimize sadakatle sahip çıkıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız 101 yıl önceki aşk ve heyecanla bu ülkenin gençleri için çalışmaya devam ediyor. Birbirimizi sevmekten, birbirimizin hukukunu korumaktan vazgeçmeyerek; sevgiyi, adaleti, kardeşliği çoğaltarak ülkemizi, mazisi kadar şanlı bir istikbale taşıyoruz. Bu duygularla sizi ve kahraman silah arkadaşlarınızı rahmetle, hürmetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun.”

Bakan Kasapoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti - GÜNCEL - Haber Ankara

Törenin ardından Anıtkabir’in merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çekildi.

Bakan Kasapoğlu'dan Anıtkabir'e 19 Mayıs ziyareti - Son Dakika ...

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *