Ergün Diler: ‘Çok yakın zamanda büyük hareketlilik görebiliriz’

Ergün Diler: ‘Çok yakın zamanda büyük hareketlilik görebiliriz’

Takvim gazetesi yazarı Diler, “Rockefeller veya Rothschild’in yönettiği trilyonlarca doların o kadar büyük güç olmadığını gördük. İki ailenin üzerindeki Oppenheimer ailesi bile hala tedirgin.” diye yazdı.

Koronavirüs salgını ile başlayan değişime ilişkin yazılarına devam eden Takvim gazetesi yazarı Ergün Diler, geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı “Kapak” başlıklı yazısının bir bölümünde, Güney Afrikalı Oppenheimer ailesini konu aldı. Bu aileyi, altın ve elmasın dünyadaki patronu şeklinde tanımlayan Diler, “Çok yakın zamanda büyük hareketlilik görebiliriz. Gidişat bu yönde! Bu da ailelerin gelecekteki rolünü belirleyecek.” notunu düştü.

Yazısının ilgili bölümünde, “Rockefeller ile Rothschildler’i yazdık. Ama bir de çok az yazdığım Oppenheimer ailesi vardı. Kimilerine göre dünyanın en güçlü ailesiydi.” diyen Diler, şöyle devam etti:

Güney Afrikalı bir aile nasıl olur da bu kadar büyük bir güce ulaşabilir? Ailenin kökleri eskiye dayanıyordu. İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI‘nda FRANKFURT’TA bir kolu bulunuyordu. Rothschildler ile komşulardı. Çok kez birlikte hareket ediyorlardı… AİLENİN gücü Rockefeller üzerinden tanımlanır!

David Rockefeller’ın 1984 yılında bir toplantıda masada otururken salona Harry Frederick Oppenheimer giriyor. Rockefeller ise ayağa kalkıp başıyla Harry Frederick Oppenheimer’i selamlıyor. 101 yaşında ölen David Rockefeller, Harry Frederick Oppenheimer dışında hayatında herhangi biri için ayağa kalkmadı. Bu yorumu yapanlar iki aileyi de iyi tanıyanlar…

Rockefeller, hayatını kaybettikten sonra Pocantico Hills’teki Rockefeller Aile Mezarlığı’na defnedildi. Ailenin 15 önemli üyesi bu mezarlıkta. Pocantico Hills, New York’un en özel bölgelerinden biri. İşte Rockefeller ailesinin yıllardır oturduğu, malikanelerinin olduğu, mezarlığın bulunduğu Pocantico Hills, Oppenheimer ailesinin tapulu arazisiydi. Rockefeller ailesine hediye edilmişti. O nedenle Rockefeller ailesi birçok kez istemelerine rağmen Oppenheimer’in hediyesi olan Pocantico Hills’dan ayrılamadı. Bu birkaç örnek bile, Rockefeller’in Oppenheimer ailesine bağlı olduğunu ya da büyük saygı duyduğunu gösteriyor.

Oppenheimer ailesi, altın ve elmasın dünyadaki patronu. Elmas ve altın madenlerinin yüzde 67’si bu aileye ait. 148 ülkede altın madeni olan bu ailenin her geçen gün daha da güçlendiğini, altının sürekli artmasından anlıyoruz. Bazen önde başka aileleri kullanırlar. Ancak arka planda zenginlik bunlara aittir!

Ailenin bugünkü patronu Jonathan Oppenheimer’dır. Belki de bugün dünyadaki 10 güçlü ailenin üyelerini, veliahtlarını araştırsak ilk sıraya kuşkusuz Jonathan Oppenheimer’i koyarız. Ailesinin ne kadar güçlü olduğunu bilmesine rağmen küresel sistemin devam etmesini istedi. Jonathan Oppenheimer kariyerine NM Rothschild&Sons’da başladı. Babası NICK gibi o da sonra DE BEERS’in BAŞKANI olacaktı.

Baba Nick, Putin’in de çok sıkı dostuydu. En azından Putin büyük saygı duyardı! Aile yani Oppenheimer’lar garip bir şekilde İngiliz Cecil Rhodes’dan zenginliği devralıyorlardı sanki…

CORANA ile dünya değişmeye başladı. Bu kadar güçlü olmasına rağmen Jonathan Oppenheimer ve ailesi için de elbette riskler var. Jonathan Oppenheimer hangi AMERİKA ile yürüyor? Hangisiyle büyük ortaklık yapıyor? Ortaklık yaptığı ekibin kaybetmesi halinde ailesinin de ROMANOVLAR gibi yok olacağını biliyor!

Dünyadaki altın yataklarını Oppenheimer ailesinden almak elbette kolay değil. Ancak Jonathan Oppenheimer’i oyun dışı bıraktığınız anda aile tamamen savunmasız kalır.

Çok yakın zamanda büyük hareketlilik görebiliriz. Gidişat bu yönde! Bu da ailelerin gelecekteki rolünü belirleyecek. 100 yıldır süren düzeni değiştirmek o kadar kolay değil. Ancak dünyanın şartelinin kapanacağına kim ihtimal verebilirdi ki… Ancak bunu yaşıyoruz. O nedenle her şeyi ihtimal dahilinde düşünmeliyiz.

Paranın hem çok değerli hem de değersiz olduğu günlerdeyiz. Rockefeller veya Rothschild’in yönettiği trilyonlarca doların o kadar büyük güç olmadığını gördük. İki ailenin üzerindeki Oppenheimer ailesi bile hala tedirgin. İçlerinde en güçlü olan ve zarar görse de hükmünü devam ettireceğine inanılan Oppenheimer ailesinin tedirgin olması, yaşadığımız buhranlı günlerin en önemli kanıtı. CORONAVİRÜS ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRECEK… BU BELLİ…

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *