Siyonist İsrail buldozerleri Filistinlilerin arazilerinde

Siyonist İsrail buldozerleri Filistinlilerin arazilerinde

Filistin merkezli haber kaynaklarının aktardığı bilgilere göre İsrail ordusuna ait çok sayıda buldozer, Batı Şeria’nın Nablus kentinin 7 kilometre güneybatısında yer alan Burin köyüne saldırarak Filistinlilerin tarım arazilerine zarar verdi.

Görgü tanıkları, İsrail askeri ve polisi koruması eşliğinde çok sayıda buldozerin, Ummu Eymen Sufan ailesinin evine yakın bir bölgede tarım arazilerine saldırı gerçekleştirerek hem çiftçilere hem tarım arazilerine ciddi zararlar verdiğini belirtti.
İşgal kuvvetlerine ait yıkım makinaları, zaman zaman polis ve asker eşliğinde, Filistin topraklarına saldırmaya özellikle de Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerindeki ekinleri ve ağaçları yok etmeye devam ediyor.

İsrail Gazze’deki tarım arazilerine 1,25 milyon dolar zarar verdi

İsrail işgal rejiminin, Gazze Şeridi’nde tarım arazilerine sıktığı böcek ilaçları, 1,25 milyon doları aşan maddi hasara yol açtı.

Gazze’deki Tarım Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 2 bin dönümden fazla arazinin böcek ilaçları nedeniyle zarar gördüğü ifade edilmişti.

İsrail, zaman zaman kış ve yaz bitkilerini hedef alarak, tarım arazilerine ilaçlar püskürtüyor.

Bu ilaçlar, sağlığı ciddi ölçüde tehdit ediyor. Kanserojen madde içeren ilaçlar, hayvanlarda da ölü ve sakat doğumlara neden oluyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *