Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Anıtkabir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Anıtkabir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençler, sporcular, öğrenciler ve Bakanlık çalışanlarından oluşan heyetle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı. Törene katılan başörtülü öğrenciler de dikkat çekti.

Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, Aslanlı Yol’daki yürüyüşün ardından Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

anıtkabir kasapoğlu ile ilgili görsel sonucu

Daha sonra Bakan Kasapoğlu, Misak-ı Milli Kulesi’nde bulunan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Bakan Kasapoğlu, deftere şunları yazdı:

“Büyük Atatürk;
Bugün, 1919’da Samsun’da başlattığınız istiklal mücadelemizin 100. yılını idrak ediyoruz.
100 yıldır iftiharla taşıdığımız istiklal ruhu, aziz milletimizin yürüyüşünde ve bağımsız devletimizin duruşunda bize ilham kaynağı olmuştur.
Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimiz; sadakatle, şehit ve gazilerimizin mukaddes emaneti olan Cumhuriyetimize, demokrasimize, vatanımıza ve milletimizin hukukuna sahip çıkmaktadır.
Biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak; bilgili, sağlıklı, ahlaklı, erdemli, manevi ve kültürel değerlerimizi sahiplenen, kendine, ülkesine ve insanlığa sorumluluklarını hisseden gençliğimiz için var gücümüzle çalışıyoruz.
Son nefesimize kadar ülkemize, vatanımıza sahip çıkacağımıza ve tutuşturduğunuz istiklal ruhunu yaşatacağımıza söz veriyoruz.
19 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümünde, sizi, bütün kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyor, aziz hatıranız önünde hürmetle eğiliyorum.
Ruhunuz şad olsun.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *