Seçimler yaklaştıkça ‘dini’ söylemler de şiddetini artırıyor!

Seçimler yaklaştıkça ‘dini’ söylemler de şiddetini artırıyor!

Son olarak AKP milletvekillerinden Mehmet Kasım Gülpınar, “Allah’ın hiçbir hesap sormayacağı” iddiasında bulundu. Bu iddiasını da bir ‘ilçe seçim bürosu’ açılışında dile getirdi.

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, ‘Erdoğan’ı desteklemenin imanın gereği’ olduğunu söyledi ve “Yarın mahşerde Allah’ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak” dedi.

İlçe Meclis Üyesi Adayı Celal Akıl’ın seçim bürosu açılışına katılan Gülpınar, AKP’li adaylara oy isterken, bunun Allah’ın emri olduğunu ileri sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemenin ‘iman’ın gereği olduğunu savunan ​Gülpınar, şunları söyledi:

“Allahü Teala sizden emaneti ehline vermenizi emrediyor, bu emir hepimiz için geçerli. Sadece yöneticiler için idareciler için geçerli değil. Herkes için. Halk için de geçerlidir. Halk emaneti nasıl verir? Sandığın başına gider, oyunu atar ve emanetini verir. Allah size bir emanet veriyorsa, bunun hesabını soracak demektir. Bunun hesabı nerede olacak. Ahirette olacak. Şimdi Allah hepinizden razı olsun. Bize bu emaneti verdiniz. Ben de gönül rahatlığıyla, vicdan rahatlığıyla size diyorum ki, yarın inşallah mahşerde Allah’ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *