Dilipak, Erdoğan’ı halife ilan etti mi?

Dilipak, Erdoğan’ı halife ilan etti mi?

Abdurrahman Dilipak, Akit TV’deki Derin Gerçekler programındaki sözlerinin ardından “Halifelik Erdoğan’dadır” haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Abdurrahman Dilipak, Akit TV’deki Derin Gerçekler programındaki sözlerinin ardından “Halifelik Erdoğan’dadır” haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.

nGazete’nin aktardığına göre, Akit TV’de katıldığı programda konuşan Dilipak, şu ifadeleri kullandı:

“Uygun bir halife bulunduğunda, bu hilafetin oraya verilmesi konusu söz konusu. Yani İngilizler bu kapıyı açık tuttu. Laik cumhuriyetten alıp, onu ayarladıkları bir halifeye vereceklerdi ama buna gerek görmediler zaman içinde. Dolayısıyla hilafet makamının kaldırılmamasının başka sebepleri de var. Tek bir sebebi yok. Sonuçta hilafet kaldırılmadı. Gelinen noktada ne oldu? İş Bankası’ndaki hisse senetleri tartışma konusu oldu. Ali İhsan ne diyor? Hükümet ve cumhuriyetin şahsı manevisinde mündemiçtir diyor. Müzakerelerde TBMM’nin şahsı manevisinde mündemiçtir gibi bir ifade vardı. Ama yasada hükümet ve cumhuriyet yazıldı. Bugünkü hükümet sistemi, başkanlık sisteminde kime ait? Cumurbaşkanına. Şu anda bu yasaya göre, yasal, kanuni halife yetkisi mana ve mefhum olarak Tayyip Erdoğan’ın şahsında mündemiçtir.”

DİLİPAK’TAN AÇIKLAMA

Dilipak haberlerin ardından sosyal medyadan açıklamada bulundu. “Ben Erdoğanı Halife ilan etmedim” diyen Dilipak şöyle devam etti: “Halife insan dedim. Resul’ün Halife’si CHP nin çıkarttığı yasanın sonucu bugünkü Erdoğana işaret ediyor dedim. Yasaya bakın. Ben de Erdoğan yasanın verdiği yetkiyi e görevi kullanmalı diyorum. :)”

TORONTO’DA NELER ANLATMIŞTI

TurkNews.ca sitesinde yer alan habere göre; AK Parti Toronto Seçim Koordinasyon Merkezi’nin davetlisi olarak bir süredir Toronto’da bulunan Abdurrahman Dilipak, Anadolu İslam Merkezi’nde son gün verdiği konferansta gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu. Dinleyicilerine, İslam’ı ve güzelliklerini Kanadalılara anlatmaları tavsiyesinde bulunan Dilipak, ‘’İşiniz Tayyip Erdoğan’a oy vermekle bitiyor sanmayın. Sadece kendiniz için değil, çocuklarınız için de çalışmalısınız” dedi.

Geçmişte Anayasa kitapçığı fırlatıldığında yaşananları hatırlatan Abdurrahman Dilipak, ‘’o zamanlar 500 milyon dolarla borsanın altını üstüne getirenler, bugün 5 milyar dolarla bile istediklerini yapamıyorlar. Merkez Bankası’nın 100 milyar doların üzerinde blokajı var. Daha önce tankların tamiri için İsrail’e ödenen paralarla, bugün Altay tanklarını üretiyoruz. Türkiye kendi güdümlü füzesini, uçak gemisini, Atak helikopterini üretir hale geldi. Türkiye artık bir gecede bütçesini kaybeden ve Batı’nın ucuz pazarı olan bir ülke değil” diye konuştu.

“HİLAFET KALDIRILMADI”

Hilafetin kaldırılmadığını ancak fonksiyonlarının sınırlandırıldığını anlatan Dilipak, şöyle konuştu:

‘’Yasada ‘Cumhuriyetin şahs-ı manevisinde mündemiçtir’ denildi. Yani fonksiyonları sınırlandırıldı. Bugünki dini vakıflar ve Diyanet İşleri Başkanlığı bir kısım hizmetleri tenfiz etmekle görevlendirildi. Yasaya göre hilafet kaldırılmadı. Hilafet şu anda TBMM’ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse, kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinde, hilafete bağlı bölgelerde, muhtemelen kendisine müşavirler tayin edecek ve İslam Birliği’nin Beştepe’de temsilciliklerini açacak. Zaten birilerinin Tayyip Erdoğan’a düşmanlıklarının ve kaçak saray diye yaygara koparmalarının sebebi de o. Dünyanın neresinde Osmanlı Milletler Topluluğu çerçevesinde Müslüman bir topluluk varsa, onların temsilcilerini Beştepe’de toplayacak. Çünkü yasa, devlet başkanına onların hak ve hukuklarını koruma görevi veriyor.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *