Çin’in ünlü markası Türkiye’de ilk mağazasını açtı

Çin’in ünlü markası Türkiye’de ilk mağazasını açtı

Doğu Türkistan’dan Abdurrehim Heyit’in Çin baskısı altında hayatını kaybettiği haberi Türkiye’ye ulaştığı sırada, Çin’in ünlü teknoloji markası da Türkiye’deki ilk mağazasının hazırlıklarını tamamladı.

İZMİR (AA) – Mavibahçe Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen basın tanıtımında, mağaza ve ürünler medya mensuplarına tanıtıldı.

Mağazada akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra akıllı saatler, bileklikler, cep telefonu aksesuarları, bluetooth hoparlörler ve çok sayıda Huawei ürünü, kullanıcılara sunuldu.

Toplantısında bir konuşma yapan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, Türkiye’de hızla büyüdüklerini belirterek ilk deneyim mağazasını açmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Wang, İzmir’de genel olarak Huawei markasına ve ürünlerine ilginin çok yüksek olduğunu ifade ederek, “İzmir halkı teknolojiye çok meraklı ve yenilikleri yakından takip etmeyi seviyor. İzmir’in hedef kitlemize tam uyum sağlayan bir demografik yapısı var. Ayrıca bu bölgede resmi bir teknik servisimiz bulunmuyordu. Tüm bu etkenler ilk deneyim mağazamızı İzmir’de açma yönünde fikirlerimizi belirledi. 2017 Eylül’de Türkiye pazar payımız yüzde 3’lerdeydi, son gelen rapora göre yüzde 26,4’e ulaştık. Türkiye’deki ikinci büyük telefon sağlayıcıyız. Türk tüketicileri Huawei’i tanıyorlar ve seviyorlar.” diye konuştu.

Türkiye’nin hemen hemen tüm büyük illerinde deneyim mağazaları açmaya devam edeceklerini anlatan Wang, “Bir sonraki deneyim mağazamız İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezinde mart ayı içinde açılacak.” ifadesini kullandı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *