Pepsico Genel Müdürü: ‘Sorgulamaksızın çalışıyoruz’

Pepsico Genel Müdürü: ‘Sorgulamaksızın çalışıyoruz’

PepsiCo’nun 50 yıldır Türkiye’de olmaktan memnun olduğunu aktaran Türkiye Genel Müdürü Levent Yüksel, “Sorgulamaksızın çalışıyoruz ve örnek uygulamalar yapıyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, Türkiye’deki altıncı fabrikasını dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Manisa’da açtı.

Açılış öncesi gazetecilerle bir araya gelerek tesisle ilgili bilgiler veren PepsiCo Türkiye Genel Müdürü Levent Yüksel, Manisa’da 4 üretim bandıyla faaliyete başlayan tesiste, 7 yıl içinde üretim bandını 11’e çıkarmayı, mevcut 300 istihdamı da 500’e yükseltmeyi hedeflediklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Bana bu fabrikanın açılışının yanında asıl mutluluk veren konu, zor bir zamanda başlattığımız yatırımı hayata geçirmemiz. Çünkü hain darbe girişimin olduğu 15 Temmuz 2016 sabahı biz Manisa’da bu arsanın parasını yatırıp satın aldık. Ve tereddüt etmeden yatırıma devam ettik, hiç durmadık. O zamanki CEO’muz bana mesaj attı. ‘Levent hiç durma, biz arkanızdayız’ dedi ve biz devam ettik.”

PepsiCo’nun 50 yıldır Türkiye’de olmaktan memnun olduğunu aktaran Yüksel, “Bulunduğumuz coğrafya olarak zorlu bir bölgedeyiz. Ancak bu bizim insanımızdan kaynaklanmıyor. Buraya yatırım yapan liderlerimiz bunu anlıyor. Bu şekilde sorgulamaksızın çalışıyoruz ve örnek uygulamalar yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *