Nijerya’dan ‘Küresel Müslüman Kişilik’ ödülleri

Nijerya’dan ‘Küresel Müslüman Kişilik’ ödülleri

Nijerya’da yayınlanan Muslim News Nigeria gazetesince 2018 yılı “Küresel Müslüman Kişilik Ödülü”nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilmesi kararlaştırıldı. İkinci sırada Katar Emiri, üçüncü sırada ise Malezya Başbakanı bulunuyor.

ABUJA (AA) – Muslim News Nigeria gazetesi editörü Raşid Ebubekir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “2018 yılı ‘Küresel Müslüman Kişilik Ödülü’nü, hem İslam dünyasında hem de uluslararası camiada etkisi ve gücü nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdik.” dedi.

Ebubekir, “Son zamanlarda Suudi Arabistan dahil Arap ülkeleri, İsrail’in Filistinlileri öldürmesine sessiz kalırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’e karşı sesini yükselten lider oldu.” diye konuştu. “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijeryalı Müslümanlar arasında da büyük bir desteğe sahip.” diyen Ebubekir, Müslüman liderlere, İslam dünyasındaki sorunlara karşı birlikte daha fazla çaba gösterme çağrısı yaptı.

Katar Emiri ve Malezya Başbakanı

Gazetenin değerlendirmesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ikinci, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed de üçüncü sırada yer aldı.

Ayda iki defa çıkan Muslim News Nigeria, Nijerya’daki Müslümanlar başta olmak üzere İslam dünyasından haberleri sayfalarına taşıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *