Abbas: ‘Gazze aleyhine önemli kararlar aldık’

Abbas: ‘Gazze aleyhine önemli kararlar aldık’

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli büyük grupların protesto ettiği Filistin Kurtuluş Örgütü Merkez Konseyi toplantısı henüz tamamlanmadan Gazze Şeridi aleyhine önemli kararlar aldıklarını açıkladı.

Henüz toplantı tamamlanmadan sonucunu açıkladı

Abbas, Merkez Konseyi toplantısının dün akşam (28 Ekim Pazar) Ramallah’ta gerçekleştirilen açılış oturumunda yaptığı konuşmada, aldıkları kararların tehlikeli olduğunu, pazarlıklara ve baskılara boyun eğilmemesi gerektiğini söyledi.

Söz konusu kararlar hakkında daha fazla ayrıntı vermeyen Abbas, Safa Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, “Uzlaşıya veya çözüme ulaşmak için herhangi bir yol bırakmadılar. Bizim de tahammül edecek halimiz kalmadı” dedi.

Abbas, Filistin halkının en tehlikeli dönemden geçtiğini bildirerek, 1984’te de zor bir dönem yaşadıklarını, FKÖ’nün çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını fakat zorluğu atlatmayı başardıklarını ifade etti.

“Niye yaklaşık 30 kişi mazeretsiz bir şekilde toplantıya katılmıyor?” diye soran Abbas, Filistinli grupların toplantıyı kendi tek adam politikaları nedeniyle boykot ettiklerini görmezden geldi.

Abbas, konuşmasının başında toplantıyı boykot edenleri eleştirerek, “Bu toplantıya katılmayanların yapacağı en iyi şey özür dileyerek yerlerini başkalarına bırakmak olacaktır” dedi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *