Şimşek: ‘OHAL için bir sebep kalmadı’

Şimşek: ‘OHAL için bir sebep kalmadı’

Türkiye 15 Temmuz’dan sonra mecbur kaldı ve OHAL dönemine geçti. Biz ne kadar OHAL teröre yönelik desek de, dışarıda manşetler üzerinden bakılıyor.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep’te Habertürk TV’ye verdiği özel röportajda, “Döviz kurundaki son dalga tamamen küresel piyasalardan kaynaklandı. Önceki dalgalanma ise hem para politikası belirsizliği hem de küresel endişelerdendi.” dedi.

Şimşek, Türkiye’de OHAL için artık bir sebep kalmadığını ve Türkiye’nin terör koridorunu yıktığını da belirtti. Savunma sanayinde Türkiye’nin önemli bir ihracatçı ülke haline geldiğini kaydeden Şimşek şunları söyledi:

TÜRKİYE’DE ARTIK OHAL İÇİN BİR SEBEP KALMADI

Türkiye 15 Temmuz’dan sonra mecbur kaldı ve OHAL dönemine geçti. Biz bir gün daha istemiyoruz. OHAL’in kaldırılacak olması muazzam olumlu bir gelişme. Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, bu taahhüdü verdiler. Bu çok önemli bir gelişme. Çünkü biz ne kadar OHAL teröre yönelik desek de, dışarıda manşetler üzerinden bakılıyor.

Türkiye zaten terör koridorunu yıktı. Afrin, Münbiç… Şimdi terör koridoru yıkıldığına ve FETÖ ile mücadele konusunda başarılı olunduğuna göre Türkiye’de OHAL için bir sebep kalmadı.

Türkiye’de OHAL’in kalkması yatırımları, fon akışını ve algıyı olumlu etkileyecek. Zaten kurdaki değer kaybı önemli ölçüde algı bozulması ve bunun fon akışına olumsuz yansımasından kaynaklanıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *