Atatürkçü Düşünce Derneği’ne soruşturma

Atatürkçü Düşünce Derneği’ne soruşturma

Derneğin twitter sayfasında 27 Mayıs’ın yıldönümünde yapılan bir paylaşım üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu suç duyurusunda bulunacaklarını ve soruşturma başlatacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’nin sosyal medya hesabından 27 Mayıs askeri darbesini öven bir paylaşım yapmasıyla ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi. Soylu, ‘Hukuki boyutuyla ilgili arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacaklar hem de işin hukuki boyutunda biz İçişleri Bakanlığı olarak gerekli soruşturmayı başlatıyoruz.” dedi.

Ne olmuştu?

Atatürk’ün adının arkasına saklanarak her türlü çirkinliği yapan ve başkanlığını Emin Çölaşan’ın eşi Tansel Çölaşan’ın yaptığı Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) yine inanılması güç bir skandala imza attı.

Derneğin resmi twitter hesabı üzerinden atılan tweet ile 27 Mayıs Darbesi övüldü.

ADD’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan yarım yüz yıl önce, anayasa ve hukuk dışına çıkmış bir siyasal iktidara karşı direnme hakkını kullanmış ve ülke yönetimine el koymuştu. Ordunun arkasında milletin desteği vardı. #27Mayıs” ifadeleri kullanıldı.

(Star)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *