Amerika’nın faturasını Katar’a ödetmek istiyor!

Amerika’nın faturasını Katar’a ödetmek istiyor!

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr’e göre, Amerika’nın Suriye’deki askeri varlığının bedelini Katar ödemeli!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile düzenlediği ortak basın toplantısındaki ifadelerine işaret ederek, Katar’ın Suriye’deki ABD askerleri için bedel ödemek zorunda olduğunu söyledi.

Eurone’ün haberine göre, Trump’ın söz konusu basın toplantısında “Katar’ın, ABD’nin Suriye’deki askeri varlığının parasını vermesi ve oraya kendi askerlerini göndermesi gerekir. Bunun da ABD Başkanının Katar topraklarındaki Amerikan askeri üssü üzerinden Katar Devleti’ne sağladığı korumayı iptal etmeden önce olması gerekiyor.” şeklinde sözlerini aktaran Cubeyr, “ABD Başkanı’nın konuşmasına dayanarak eğer Amerika Katar’daki askeri üssüyle sağladığı korumayı geri çekerse, rejim bir haftadan az sürede düşecektir.” iddiasında bulundu.

Trump, ABD güçleri yerine Suriye’de Arap güçleri oluşturabilir mi?

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile düzenlediği basın toplantısında Washington’un korumayı kaldırma kararı alması halinde Ortadoğu ülkelerinin varlığının uzun sürmeyeceğini ve bu ülkelerin paralarını korumak için bir bedel ödemesi gerektiğini söylemişti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *