İsrail gazetesinden Hükümet gizli görüşmeler yapıyor iddiası

İsrail gazetesinden Hükümet gizli görüşmeler yapıyor iddiası

İsrail’de yayınlanan İsrael Hayom gazetesi, 27 Mart günü yayınladığı bir haberde, işgal hükümetinin Toprak Günü’nde Filistinlilerin öfkesini bastırmak için son günlerde Mısır, Ürdün ve Filistin Yönetimiyle yoğun görüşmeler gerçekleştirdiğini bildirdi.

Cuma günü yapılacak yürüyüşlerin kontrolden çıkmasından korkan ​İşgal Hükümeti Ramallah, Kahire ve Amman’la Gizli Görüşmeler Yapıyor ​

Gazete, Gazze Şeridi dahilinden sınıra doğru yapılacak yürüyüşlere dikkat çekerek, söz konusu devletlerle görüşmelerin gizlice gerçekleştirildiğini söyledi. Haberde, görüşmelerin amacının önümüzdeki Cuma gününe denk gelen Toprak Günü’nün 42’nci yıldönümünde düzenlenecek Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerinin kontrol altına alınmasını sağlamak olduğu belirtildi.

Haberde ayrıca Ramallah, Kahire ve Amman’da Gazze Şeridi’nde düzenlenecek etkinliklerden ve Batı Yaka’ya sıçramasından kaygı duyulduğunu öne sürdü.

İşgal rejimi gazetesi, Kahire’nin Gazze halkının işgal rejimi sınırlarına doğru yürüdüğü gibi Mısır sınırına doğru yürümesinden ve sınırı geçmeye çalışmasından korktuğunu yazdı.

Haaretz gazetesi ise işgal ordusunun sınır bölgesinde asker sayısını artıracağını ve sınır boyunca keskin nişancıların görevlendirileceğini bildirdi.

Israel Hayom gazetesi, Batı Yaka güvenlik birimlerinin Gazze Şeridi’yle dayanışma yürüyüşlerine izin verme fakat yürüyüşe katılanların işgalcilerle temas noktalarına ulaşmalarını engelleme talimatı aldığını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *