DSP Genel Başkanı: İttifaklar demokratik sistemin olmazsa olmazı

DSP Genel Başkanı: İttifaklar demokratik sistemin olmazsa olmazı

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 2019 seçimlerinde hiçbir partiyle ittifak yapılmayacağını belirtti ve ittifak konusunun uluslararası demokratik sistemin ve anlayışın, özünde olmazsa olmazlarından olduğunu savundu.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, tüm şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi. AK Parti ve MHP’yi eleştiren Aksakal, ekonominin de kötüye gittiğini kaydetti.

İTTİFAK OLMAZSA OLMAZ

Milli gazetenin haberine göre, Hükümet’in kontrolü kaybettiğini söyleyen Aksakal, şunları kaydetti:

“Toplumu ittifaklar konusunda, tartışmaya boğma çabaları var. Henüz ortada bir seçim yok. İttifaklar konusu, uluslararası demokratik sistemin ve anlayışın, özünde olmazsa olmazlarındandır. Demokrasiyle yönetilen ülkelerde hiçbir şey tek başına mutlak değildir. İnsanlar uzlaşı içerisinde devlet yönetimini ayakta tutmak durumundalar. Siyasi partiler devleti yönetmek için kurulur. Demokratik Sol Parti de bu ülkeyi tek başına yönetmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. DSP seçimlere tek başına girecek, tüm seçimlere kendi adaylarıyla katılacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de partimizin genel başkanı sıfatıyla ben aday olarak çalışıyorum. Hükümeti cumhurbaşkanı kuracağına göre, her partinin genel başkanının cumhurbaşkanı adayı olmasını biz öneriyoruz ve önemsiyoruz.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *