Yerli kripto para NeXpara faaliyetlerini durdurdu

Yerli kripto para NeXpara faaliyetlerini durdurdu

Türkiye’nin ilk yerli kripto para birimi olarak henüz kısa bir süre önce tanıtımı yapılmış olan NeXpara faaliyetlerini durdurduğunu resmi internet sayfası üzerinden duyurdu.

Yapılan açıklamada gerekçe olarak, Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde bu işlemlerin yapılmasının imkansız olması gösterildi.

NetXpara’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yol haritamızda belirlediğimiz BDDK ve KOIN VAKIF planlarımızın, yetkili merciler ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, şu anki Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde imkansız olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Bu nedenle, 14 Mart 2018 tarihi itibariyle konu ile alakalı yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında süreç içerisinde bizlere güvenerek yatırım yapan tüm üyelerimizin zarar görmemesi adına ivedilikle 14 Mart 2018 saat 09:30 dan itibaren tüm havale/eft yatırımları geri iade edilecektir. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum olarak yatırım yapanlarla ilgili cüzdan bilgileri paylaşılacaktır. Bu süreçte bizlere güvenen, inanan, yanımızda olan herkese ayrı ayrı teşekkür eder, kripto hayatınızda bol kazançlar dileriz.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *