Fransa’da toplanması gereken mamaları Büyük Marketler hala satıyor

Fransa’da toplanması gereken mamaları Büyük Marketler hala satıyor

Fransız Lactalis firması tarafından üretilen ve Salmonella bakterisi içerdiği tespit edilen bebek mamalarının piyasadan toplatılması kararına rağmen, ülkenin 4 büyük süper market zinciri Auchan, Carrefour, Leclerc ve Super U’de satışına devam edildiği ortaya çıktı.

Fransa’da ortaya çıkan bebek maması skandalı büyüyor.

Euronews’un haberine göre, dünyanın en büyük markalarından Lactalis firması tarafından üretilen ve Salmonella bakterisi içerdiği tespit edilen bebek maması ve süt tozlarının piyasadan toplatılması kararına rağmen, ülkenin 4 büyük süper marketler zinciri Auchan, Carrefour, Leclerc ve Super U’nün satışa devam ettiği ortaya çıktı.

Çarşamba günü yaptıkları açıklamada, 4 süpermarket zinciri, raflardan toplatılması gereken yüzlerce kutuyu satışa sunmaya devam ettiklerini kabul etti.

Fransa genelinde yapılan kontrollerin ardından tüketicilerin şikayetleri üzerine Paris Savcılığı tarafından açılan soruşturma çerçevesinde, firmanın Croan’daki fabrikasına da kilit vuruldu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, Lactalis’in Croan fabrikasında, Salmonella virüsü tespit edilmiş, firma 200 bin kutu süt tozunu, aşamalı olarak piyasadan toplayacağını açıklamıştı.

Fransa Kamu Sağlığı Kurumu, 35 bebeğin Croan fabrikasından çıkan mamalar nedeniyle salmonella mikrobuna yakalandığını tespit etti. Bu nedenle hastaneye kaldırılan 18 bebek taburcu edildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *