Camilerde normal saf düzenine geçildi

Camilerde normal saf düzenine geçildi

Diyanet İşleri Başkanlığının verdiği izin doğrultusunda, camilere gelenler temizlik ve maske kurallarına uyarak yan yana saf tutarak namaz kılmaya başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın imzasıyla cami ve mescitlerdeki saf düzenine ilişkin bir yazı gönderilmişti. Yazıda, toplumun salgın tedbirlerine riayet konusunda alışkanlık kazanmasının göz önünde bulundurularak yeni düzenlemenin yapılmasının gerekli görüldüğü belirtilmişti.

Ülke genelinde 18 yaş ve üstü nüfusun büyük oranda aşılandığı vurgulanan açıklamada, “Temizlik ve maske kurallarına uyulmak kaydıyla cami ve mescitlerde cemaatle kılınan farz namazları normal saf düzenine göre eda edilebilecek.” ifadeleri yer almıştı.

Kudüs turları yeniden başlıyor

Kovid-19 salgını nedeniyle ara verilen Kudüs turlarının yeniden başlayacağını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesabından duyurdu. Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Umre ve Kudüs Ziyaretleri Daire Başkanlığının öncülüğünde 2021-2022 döneminde Kudüs turlarına tekrar başlanacağını belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonundaki Kudüs turuna katılmak isteyenlere, yemekli iki ayrı konaklama imkanı sunulacak.

Turlara katılacaklara dini rehberlik hizmeti de sunulacak ayrıca ziyaret yerlerinde personel bulunacak. Kudüs turuna katılacaklara eğitim semineri verilecek. Kudüs’e gitmek isteyen vatandaşlar, ilgili makamlarca alınan Kovid-19 tedbir ve kurallarına uymak zorunda olacak.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *