İşgalci siyonist, Gazze’nin tamamen yok edilmesini istedi!

İşgalci siyonist, Gazze’nin tamamen yok edilmesini istedi!

Siyonist kasap Netanyahu’nun önemli destekçilerinden siyonist Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, Gazze Şeridi’nin tamamen yok edilmesini ve Hamas liderlerine suikast düzenlenmesini istedi. Siyonist rejim, 1948’den bu yana Filistin topraklarında batının himayesinde işgalci olarak bulunuyor.

Siyonist Bezalel Smotrich, işgal ordusu, Mossad ve iç güvenlik teşkilatı Şin-Bet (Şabak) girişimiyle Hamas’la yeni bir esir değişim anlaşmasının ana hatlarının ve Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine olası askeri operasyonun tartışıldığı dünkü Savaş Konseyi toplantısının ardından X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mossad’ın, İsrail’in güvenliğine zarar veren müzakerelere girmek yerine tüm dünyadaki Hamas liderlerini ortadan kaldırarak yapmak üzere eğitildiği şeye geri dönmesinin zamanı geldi.” ifadelerini kullandı.

Hamas’la esir takası konusunda her türlü müzakereyi reddeden Bezalel, “Hamas’la bundan sonra sadece füze ve bombalarla konuşmalıyız.” değerlendirmesini yaptı.

Siyonist aşırı sağcı bakan, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinin “mümkün olduğu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde işgal edilmesi ve işgalin tamamen yok edilene kadar devam etmesi” çağrısında bulundu.

Bezalel, bunun “İsrail’in güvenliği için gerekli ve kaçırılan insanları geri getirmek için tek şans olduğunu” iddia etti.

Mısır, anlaşma için baskı yapıyor

Siyonist Kanal 13, Hamas ile yapılacak muhtemel yeni müzakere girişiminin İsrail’in, yaşlılar, kadınlar, kadın askerler ve hastaların da bulunduğu 20’den fazla siyonist tutuklunun serbest bırakılmasını içerdiğini aktarmıştı.

Mısır’ın anlaşma için baskı yaptığını ve bugün Kahire’den bir heyetin ayrıntıları görüşmek üzere İsrail’e geleceğini bildiren kanal, anlaşmanın birkaç haftalık ateşkesi ve işgal ordusunun Gazze’nin kuzeyini güneyinden ayıran Netzarim Koridoru da dahil Gazze Şeridi’nden çekilmesini kapsadığını ileri sürmüştü.

Hamas’ın, siyonist saldırılarının sonlandırılması, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nden çekilmesi ve Filistinlilerin Gazze Şeridi’nin kuzeyine geri dönmeleri taleplerinin Tel Aviv yönetimince reddedilmesi nedeniyle görüşmeler henüz sonuçlanamadı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *