Biden, Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı!

Biden, Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı!

ABD Başkanı Joe Biden ve karısı Jill Biden, yayımladıkları bir mesajla Müslümanların Kurban Bayramını tebrik etti, Amerika’nın Müslüman ülkelere ne kadar aşı bağışladığı da aynı mesajda hatırlatıldı.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamaya göre Biden, mesajında salgınla mücadele ederken bayram geleneği ve hac ritüellerinin bu yıl özel bir anlamının olduğunu belirtti.

ABD halkının, Müslüman ülkeler de dahil dünyadaki ihtiyaç sahibi ülkelere yarım milyardan fazla aşı bağışladığını vurguladı.

‘İslam’ın eşitliğe bağlılığı, İbrahimi inançların ortak kökleri!’

Biden, her kesimden ve dünyanın her köşesinden insanları bir araya getiren haccın aynı zamanda İslam’ın eşitliğe bağlılığını ve İbrahimi inançların ortak köklerini hatırlattığını ileri sürerek, “İnşallah binlerce Müslüman Amerikalı, gelecek yıl hac ziyareti yapmak isteyenler arasında yer alacak” görüşünü paylaştı.

ABD Başkanı Biden, mesajını, “Jill ve ben, dünyanın her yerinde Kurban Bayramı’nı kutlayanlara en içten selamlarımızı gönderiyoruz. Amerikan halkı adına, kutlayan herkese güvenli ve harika bir bayram diliyoruz. Kurban Bayramınız mübarek olsun.” ifadeleriyle sonlandırdı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *