Süleyman Soylu’dan, Sedat Peker ve Mehmet Ağar’a yanıt

Süleyman Soylu’dan, Sedat Peker ve Mehmet Ağar’a yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in tartışma yaratan iddiaları hakkında bir açıklama yayınladı. Soylu, Mehmet Ağar’ın açıklamalarına da yanıt verdi.

DUVAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir süredir yayınladığı videolarla Mehmet Ağar, Tolga Ağar, Berat Albayrak ve kendisinin de içinde olduğu isimlerle ilgili açıklamalar yapan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’le ilgili yeni bir açıklama yaptı. Soylu, Mehmet Ağar’ın “ben olmasan Yalıkavak Marina’ya mafya çöker” sözlerine de tepki gösterdi.

Soylu, dün sabah Peker’in yeni bir video yayınlamasının ardından yaptığı açıklamaya, “Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum” diyerek başladı. Soylu şunları söyledi:

‘MAFYA PİSLİĞİ, KAN EMİCİ’

“Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pek çok insanın canını acıttı. Devlet ve millet gibi kutsal kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her türlü pisliğe bulaştı. Türkiye, tam da bunlar gibi pespayelerle mücadele ederek temizleniyor ve yükseliyor. Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel operasyon elemanına sesleniyorum: İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol.

Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve ‘şereflice’ siyaset malzemesi haline getiren
Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var.
Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var.
Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var.
Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var. Nasıl olsa Fetö’nün sosyal medya ağı var Nasıl olsa Hdpkk’nın tam desteği var.
Nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen ama hâlâ Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var.

‘EN EN BAŞARILI OLDUĞUMUZ ALAN MİLLETİ MAFYADAN KURTARMAK’

Hükümetlerimiz ve partimiz terörden uyuşturucuya kadar pek çok suç kaynağında Cumhuriyet tarihimizin en başarılı sonuçlarını üretti. Ancak, başından itibaren en en başarılı olduğu alan, mafyadan bu ülkeyi ve milleti kurtarmaktır. Onun için Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Mafya pisliklerine ve onların pis oyunlarına müsaade etmediği için. İddiana, iftirana gelince… Senin gibi kalleşlerle ve müptezellerle yüzleşe yüzleşe Türkiye bu noktaya geldi. Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum. İstanbul ve Bursa mahkemelerinde iki dosyan var. İstanbul’daki dosyanın başlangıcını bilmiyorum. Ancak dosyanın yeniden hareketlenmesi ve operasyona dönmesinde bizatihi katkım var. Bursa’daki dosya ise bir kişinin şahsıma şikayeti ile baştan sona benim takibim. Hayatının bir noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa Aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım.

Bayram günü bu müptezellikle kendilerini meşgul ettiğim için Aziz Milletim beni bağışlasın. Çünkü beni tanıyanlar ve birlikte çalışanlar bilir ki mafyadan nefret ederim. Beş yıla yakın İçişleri Bakanlığı dönemimde mesai arkadaşlarıma bu konuda hangi talimatları verdiğim, nasıl tavizsiz olduğum, yerel, bölgesel ve ulusal yüzlerce çetenin çökertilmesi sonucu ile açıktır. Allah’a hamdolsun olsun mafyaya hayat hakkı tanımadık. Böyle bir ihmali, devletime ve milletime ihanet sayarım. Bedeli ne olursa olsun terörle uyuşturucu ile organize suç çeteleri ile ve tüm suç unsurları ile mücadelemiz kökünü kazıyana kadar devam edecektir. Aziz milletimize saygılarımla.”

AĞAR’A DA YANIT VERDİ: KIYTIRIK MARİNAYA MAFYA ÇÖKMESİNE İZİN VERMEYİZ

Soylu ayrıca dün Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e bir röportaj veren eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a da yanıt verdi. Soylu, Bodrum Yalıkavak Marina için, “Ben olmasan mafya çökerdi” diyen Ağar için açıklamasının sonuna düştüğü notta şöyle dedi: “Bu süreçte ‘belki dil sürçmesidir’ diye hâlâ tekzibini beklediğim cümle. Biz olmasa idik oraya mafya çökecekti cümlesidir. İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine firsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine firsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *