ABD’nin Gara açıklamasına Ömer Çelik Twitter’dan tepki gösterdi

ABD’nin Gara açıklamasına Ömer Çelik Twitter’dan tepki gösterdi

ABD Dışişleri Bakanlığının, Irak’ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından katledilen 13 Türk vatandaşı için başsağlığı dilediği mesajında yer verdiği ifadelere AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tepki gösterdi.

Ömer Çelik, Twitter hesabından yayınladığı mesajında şöyle dedi:

“PKK’ya silah verirken adresini bilenler, PKK katliam yaptığı zaman adresini kaybediyorlar. PKK’nın her hareketini avuçlarının içi gibi bilenler, PKK vatandaşlarımızı öldürdüğü zaman katilin adını koymamak için gayret sarf ediyorlar.”

Ömer Çelik, bu tavrın terörle mücadele değil, teröre destek olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“NATO müttefiki Türkiye’nin hadiseye dair yaptığı açıklamaya rağmen ABD Dışişleri’nin ne tür bir doğrulama beklediği çok ağır bir soru işaretidir. Müttefiklik ilişkilerine taban tabana zıt olan bu açıklama utanç verici bir yaklaşımdır. Türkiye, terör örgütü PKK ve tüm kolları ile amansız bir mücadele içerisindedir ve müttefiklerinden ilkeli bir destek beklemektedir. PKK terör örgütünü net şekilde lanetlemeyenlerin terörle mücadeleden bahsetmesi söz konusu olamaz.”

ABD, “PKK’nın elinde öldüğü haberi doğruysa” dedi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşı için başsağlığı dilediği mesajında, “ABD, Türk vatandaşlarının Irak’ın Kürdistan Bölgesi’nde öldürülmesinden üzüntü duyuyor. NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız ve son çatışmada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Türk vatandaşlarının terör örgütü PKK’nın elinde öldüğü haberleri doğruysa bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz.” ifadelerine yer vermişti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *