Trump: Başka bir şekilde geri döneceğiz

Trump: Başka bir şekilde geri döneceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, “Başkanınız olmak benim için büyük bir onurdu, sizin için her zaman mücadele edeceğim. Başka bir şekilde geri döneceğiz.” dedi.

Görev süresini son gününe kadar kullanan ABD Başkanı Donald Trump, Florida’ya hareket etmek için başkent Washington’dan ayrıldı. Florida’ya gitmek için Andrews Hava Üssü’ne gelen Trump, burada kısa bir konuşma yaptı.

“Başkanınız olmak benim için büyük bir onurdu, sizin için her zaman mücadele edeceğim.” diyen Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence başta olmak üzere yönetiminde görev yapan herkese ve ABD Kongresine teşekkür etti.

ABD’nin 46. Başkanı olacak Joe Biden’a, ismini zikretmeden başarılar diyen Trump, “Yeni yönetime bol şans ve başarılar diliyorum. Çok başarılı olacaklarını düşünüyorum.” dedi.

Trump, “Başka bir şekilde geri döneceğiz.” mesajı verdikten sonra, karısı Melania Trump ile birlikte başkanın kullanımına tahsis edilen Air Force One uçağına binerek Washington’dan ayrıldı.

Trump: Başka bir şekilde geri döneceğiz

Görevinin son gününde BAE’ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi

Trump’ın, görevinin son gönünde Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) F-35 tipi savaş uçağı satışına onay veren bir anlaşma imzaladığı belirtildi. Reuters’ın ABD ve BAE anlaşmasından haberdar olan kaynaklara dayandırdığı haberinde, Trump’ın Abu Dabi yönetimine 50 adet F-35 tipi savaş uçağı ile 18 Silahlı İnsansız Hava Aracı’nın satışına onay verdiği ifade edildi.

Göreve henüz başlayan ABD Başkanı Joe Biden ise söz konusu anlaşmayı gözden geçireceğini söyledi.

ABD’nin Orta Doğu’daki önemli müttefiklerinden olan BAE, uzun bir süredir Washington’dan F-35 satın almak istiyordu. BAE’nin bu talebinin önü, İsrail ile ilişkilerini Kasım 2020’de bir anlaşma ile normalleştirmesinin ardından açılmıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *