İngiliz Liverpool Belediye Başkanı: Türkiye’de kendimi evime gelmiş gibi hissediyorum

İngiliz Liverpool Belediye Başkanı: Türkiye’de kendimi evime gelmiş gibi hissediyorum

Fethiye Ölüdeniz’de tatil yapan İngiltere Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, Türkiye’nin aldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden övgüyle bahsetti, “Ne zaman Türkiye’ye gelsem kendimi evime gelmiş gibi hissediyorum” dedi.

Anna Rothery, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez 20 yıl önce geldiği Türkiye’nin çok güzel bir coğrafyaya sahip olduğunu söyledi. Fethiye ve Ölüdeniz’den tekneyle açılmanın harika bir duygu olduğunu anlatan Rothery, adaların güzelliği ve denizin berraklığından etkilendiğini dile getirdi.

Yıllar önce Fethiye’ye geldiğinde yamaç paraşütü yapılacak bir alan, şimdi ise birçok pist bulunduğunu belirten Rothery, “Babadağ’da epey gelişme gördüm. Yeni bir işletme var artık. Yeni atlama pistleri oluşturulmuş, çok daha fazla insan var. Yamaç paraşütü yapma fırsatım oldu, çok keyif aldım. Ülkeme döndüğümde herkese ‘Kesinlikle yamaç paraşütü yapın.’ diyeceğim.” ifadelerini kullandı.

‘Birçok İngiliz Türkiye’yi tercih ediyor’

Türkiye’nin yaşanılabilir bir ülke olduğunu söyleyen Rothery, birçok İngiliz vatandaşının bundan dolayı Türkiye’de yaşamayı tercih ettiğini ileri sürdü.

Rothery, Kovid-19’a karşı Türkiye’de alınan önlemlerin de çok güzel olduğunu dile getirerek, şunları ifade etti:

“Kovid-19 tedbirlerinin bu kadar yüksek olmasından oldukça etkilendim. Hijyen kuralları, herkesin maske takması, sokakların temiz oluşu, sandalyelerin, masaların gün içerisinde defalarca kez dezenfekte edilmesi… Tedbirlerin hem kaldığım otelde hem de Fethiye’de, Ölüdeniz’de hatta sahillerde bile uygulanması oldukça etkileyici. Fethiye’nin, seyahat edenler için güvenli bir bölge olduğunu düşünüyorum. Türk insanının sıcakkanlılığını çok seviyorum. Türkiye’den ülkeme mutlu dönüyorum. Ne zaman Türkiye’ye gelsem kendimi evime gelmiş gibi hissediyorum. Buradaki aile kavramı, çocuklara verilen önem hoşuma gidiyor. Burası güzel bir ülke, Türk insanı çok nazik ve misafirperver.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *