ABD’de savcıya silahlı saldırı, saldırgan ölü bulundu

ABD’de savcıya silahlı saldırı, saldırgan ölü bulundu

Uluslararası pedofili ve fuhuş ağı oluşturmakla suçlanan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein’in davasına bakan yahudi asıllı savcı Esther Salas’a yönelik silahlı saldırı düzenlendi. saldırgan ise bir avukat.

19 Temmuz günü, savcı Esther Salas’nın New Jersey’deki evini basan saldırgan, savcının oğlunu öldürdü, kocasını ise ağır yaraladı.

Euronews’un haberine göre, olay yerinden kaçan silahlı saldırganın ise 20 Temmuz pazartesi günü cansız bedeni bulundu. FBI kayıtlarına göre Roy Den Hollander adında bir avukat olduğu açıklanan zanlının daha önce savcı Salas ile tartıştığı belirtildi.

Who Was Roy Den Hollander, Suspected Gunman in Attack at Judge ...

Roy Den Hollander (Erkek hakları aktivizmi ve antifeminizm konusunda uzman Amerikalı bir avukat, Salas saldırısı zanlısı)

Saldırgan kendi silahı ile öldürüldü

Amerikan basınında yer alan bilgilere göre Den Hollander, kendi silahından çıkan bir kurşunla hayatını kaybetti.

Savcı Esther Salas, Epstein ve Alman Deutsche Bank arasındaki usulsüz finansal işlemlerle ilgili davaya bakıyor.

Men's rights' lawyer being investigated in attack on U.S. judge's ...

New York Finansal Hizmetler Departmanı, Deutsche Bank’a Epstein’in şüpheli para transferlerini tespit edemediği gerekçesiyle 150 milyon dolar ceza kesmişti.

Departmandan yapılan açıklamada, Deutsche Bank’ın mevzuatları yerine getirmemesinin Epstein’e milyonlarca dolarlık yüzlerce işlem yapmasına olanak sağladığı ve bu gerekçeyle bankanın 150 milyon dolar cezaya çarptırıldığı kaydedilmişti.

Epstein’in intiharı şüpheli mi?

ABD’de kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturmakla suçlanan milyarder Epstein, tutuklu olduğu New York Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’ndeki hücresinde 10 Ağustos’ta (2019) ölü bulunmuştu.

Otopsi raporunda Epstein’in ölüm sebebi intihar olarak kayıtlara geçti.

New York Adli Tıp Başhekimlerinden Barbara Sampson, yapılan otopsi raporunun Epstein’in kendini asarak intihar ettiğini ortaya koyduğunu açıkladı.

Ancak Epstein, ölümünden birkaç hafta önce hücresinde gardiyanlar tarafından baygın halde bulunmuş, boynunda görülen çürük izleri intihar teşebbüsü veya diğer mahkumların saldırısına uğradığı şüphelerini gündeme getirmişti.

Epstein davasında şok gelişme: Deliller cinayete işaret ediyor ...

İstismar ve fuhuş ağı suçlaması

66 yaşındaki Jeffrey Epstein, en küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamalarıyla yargılanıyordu.

Epstein’in kardeşi tarafından ölümünü araştırmak üzere özel görevlendirilen New York Adli Tıp Kurumu eski otopsi uzmanı Dr. Michael Baden ise Epstein’ın vücudunda intihar ile çelişen ve cinayete dair işaretler olduğunu söylemişti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *