Trump’ın danışmanı alay konusu oldu

Trump’ın danışmanı alay konusu oldu

Başkan Trump’ın danışmanı Kellyanne Conway, katıldığı bir televizyon programında Kovid-19’un dışında ’18 koronavirüsün daha olduğunu’ öne sürdü. Conway’in sözleri, sosyal medyada alay konusu oldu.

Amerikan Başkanı Donald Trump’ın danışmanı Kellyanne Conway, Fox News’te katıldığı bir canlı yayın programında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin merkez üssü olan Amerika’daki duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sputnik’in aktardığına göre, Conway, açıklamalarında Dünya Sağlık Örgütü’nü (DSÖ) de hedef alarak, kurumun dünyayı salgın konusunda uyarmada kötü iş çıkardığını iddia etti.

Conway, ‘Kovid-19’dan önce ’18 koronavirüsün daha olduğunu’ öne sürerek, “Bu Kovid-1 değil, Kovid-19” dedi. Conway’in bu sözleri sosyal medyada alay konusu oldu.

Neden Covid-19 deniliyor?

Yeni tip koronavirüse keşfedilen 19’uncu virüs olması sebebiyle değil, 2019 yılının sonlarında keşfedilmesi sebebiyle ‘Kovid-19’ ismi verilmişti.

Bunun yanı sıra Conway’in Fox News’teki canlı yayından önce Beyaz Saray’da gazetecilere yaptığı açıklamada da DSÖ’yü hedef almıştı.

Conway, “DSÖ, Mart 2020’de pandemi ilan etmesine rağmen virüs 2019’da ortaya çıktı. Dolayısıyla bir süredir biliyorlardı ancak işi ağırdan almışlar gibi görünüyor” ifadelerini kullanmıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *