Hubei’ye yardım için giden sağlık ekipleri çekilmeye başladı

Hubei’ye yardım için giden sağlık ekipleri çekilmeye başladı

Shaanxi eyaletinin acil sağlık yardım ekibinin 43 üyesini taşıyan konvoyun bu sabah Hubei eyaletinin merkezi Wuhan kentinden ayrıldığı bildirildi. Söz konusu ekip Wuhan’a yardım için giden ilk sağlık ekiplerindendi.

Yeni tip koronavirüsten (COVID-19) kaynaklanan salgının Hubei eyaletinin merkezi Wuhan’da patlak vermesinden ve kısa sürede eyaletin diğer kentlerine sıçramasından dolayı, Wuhan kenti kapatıldı ve kentteki sakinler ev karantinası yapmak zorunda kaldı. Wuhan ve diğer kentlerde yürütülen salgınla mücadeleye ülkenin diğer bölgeleri yardım eli uzatarak tıbbi yardım ekibi ve malzemeleri gönderdi.

Çin internet haber sitesi CRI Türk’te yer alan habere göre, Merkezi Yeni Korona Virüs Salgınıyla Mücadele Çalışma Grubu’nun Hubei’deki salgınla mücadele çalışmalarını değerlendirdikten sonra aldığı karara göre, ülkenin çeşitli yerlerinden Hubei’ye yardım için gönderilen sağlık ekipleri görevini tamamladıktan sonra sırasıyla eyaletten çekilmeye başladı.

3 bin 675 kişilik 41 sağlık ekibi bugün yola çıktı. Söz konusu sağlık ekipleri Wuhan’ın 14 saha (kabin) hastanesine ve 7 korona virüs tedavisi özel hastanesine yardım sağladı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *