Gül ile Babacan arasının bozulduğu iddiası

Gül ile Babacan arasının bozulduğu iddiası

Babacan tarafından yeni partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na verilirken aynı sıralarda, eski Cumhurbaşkanı Gül ile arasının açıldığı öne sürülmüştü. İkili arasındaki krizin nedeninin eski bir AKP milletvekili olduğu iddia edildi.

Partisinin kuruluş dilekçesini resmi olarak İçişleri Bakanlığı’na sunan Ali Babacan ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Kurucular Kurulu listesi nedeniyle anlaşmazlığa düştüğü iddia edilmişti.

Yeniçağ gazetesinde yer alan iddiaya göre, iki isim arasındaki krizin nedeninin Abdullah Gül’e yakınlığı ile bilinen ve yeni partinin A takımında olması beklenen AKP eski Şanlıurfa milletvekili Mehmet Faruk Bayrak’ın Kurucular Kurulu listesine alınmaması olduğu belirtildi.

Abdullah Gül’ün Ali Babacan’a tavsiye ettiği AKP eski milletvekili Mehmet Faruk Bayrak’ın, parti kurma çalışmalarının başından bu tarafa Babacan’ın A takımında olmasına kesin gözü ile bakılıyordu. Ancak Bayrak, açıklanan listede yer almadı. Bayrak’ın Babacan’ın partisinde yer almamasının nedeninin görüş ayrılığı olduğu savunuldu.

AKP Şanlıurfa Milletvekili, Alfa/Everest yayınlarının sahibi Mehmet Faruk Bayrak’ın kızının nişan töreninde yüzükleri de Abdullah Gül takmıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *